czwartek, 18 kwietnia 2024
2 C

Wisienka na torcie Liderek

W niedzielne popołudnie na hali SCSiR rozgrywany był ostatni mecz sezonu 2 Ligi Koszykówki Kobiet, w którym UKS Lider Swarzędz podejmował zespół Maximus Kąty Wrocławskie.

Już przed tym meczem było wiadomo, że Liderki wygrały 2 ligę gr. zachodnią, ale swarzędzanki chciały zwycięstwem pożegnać się z kibicami. Atrakcją spotkania była fotobudka, w której kibice mogli sobie zrobić koszykarskie zdjęcia, które od razu były wywoływane. Najlepsze zdjęcia zostaną nagrodzone przez klub. Maximus to przedostatnia drużyna w ligowej tabeli i to było widać na parkiecie. Do przerwy zmobilizowane Liderki zdeklasowały swoje rywalki prowadząc 47:9! Po przerwie było już widać rozluźnienie, trener Anna Talarczyk dała pograć wszystkim zawodniczkom. Najlepiej pokazuje to gra Wiktorii Flaszak, która z dorobkiem 10 punktów była drugim najlepszym strzelcem spotkania. Ostatecznie Lider zwyciężył 67:36, a Po wygraniu swojej ligi przed swarzędzankami turniej półfinałowy o awans do I Ligi. Odbędą się dwa takie półfinały, w każdym udział wezmą 4 zespoły.  Czy turniej odbędzie się w Swarzędzu zadecyduje Polski Związek Koszykówki. UKS Lider Swarzędz będzie aplikował o organizację półfinału w dniach 7-9 kwietnia.
Punkty zdobywały: Gurzęda 11, Flaszak W. 10, Urbaniak D. 8, Adamczak 8, Tudryn 7, Babij 6, Dedio 5, Flaszak O.4, Iwanowicz 4, Rutkowska 4, Rzeszutek i Urbaniak M.