wtorek, 23 lipca 2024
16.5 C
Swarzędz

Sebastian Nowicki Mistrzem Polski Juniorów!

Zobacz także

- Reklama -

Zapaśnik swarzędzkiej Unii Sebastian Nowicki wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się 20-21 kwietnia w Radomiu. Na matach rywalizowali zawodnicy z 37 klubów z całej Polski.

Sebastian wygrał wszystkie swoje walki przez przewagę techniczną nie tracąc przy tym żadnego punktu technicznego.  Jest to pierwszy złoty medal Sebastiana z Mistrzostw Polski, wcześniej było srebro i dwa brązowe. Jest to również pierwszy złoty medal na Mistrzostwach Polski dla Unii Swarzędz od bardzo długiego czasu. Wytrwałość, sportowa ambicja, systematyczny trening, oraz mnóstwo wyrzeczeń – to wszystko przyczyniło się do sukcesu Sebastiana.  Zaraz po turnieju nasz zawodnik otrzymał powołanie na zgrupowanie kadry narodowej które odbędzie się już za tydzień w Spale. Następnie pojedzie na turniej międzynarodowy do Rumunii. A wszystko po to, by doskonalić formę i przygotowywać się do Mistrzostw Europy, które będą odbywały się od 26.06 w Dortmundzie.

Fot. Sebastian Nowicki  został Mistrzem Polski Juniorów w zapasach, wygrywając wszystkie swoje walki bez straty punktów technicznych. Zawodnik swarzędzkiej unii został powołany do kadry narodowej. W czerwcu czekaj go wyjazd na Mistrzostwa Europy.

- Reklama -
- Reklama -