czwartek, 25 lipca 2024
22 C
Swarzędz

Kierował w bieliźnie i na dopalaczach?

Zobacz także

- Reklama -

Do bardzo groźnego wypadku drogowego doszło 14 maja na drodze krajowej nr 92. – Na wysokości Jasina doszło do czołowego zderzenia dwóch osobówek. W wypadku ucierpiały trzy osoby – wyjaśnia mł.asp. Maciej Święcichowski z Biura Prasowego poznańskiej policji.  

 

W niedzielę, 14 maja, krótko przed godziną 8.00 na drodze krajowej nr 92,  na pasie w kierunku Wrześni – doszło do bardzo groźnego w skutkach wypadku drogowego. Na wysokości Jasina zderzyły się dwa samochody osobowe: Skoda i Opel.  – Z niewyjaśnionych przyczyn 21-letni kierowca skody zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z oplem, którym podróżowały dwie kobiety – wyjaśnia mł.asp. Maciej Święcichowski z Biura Prasowego KWP w Poznaniu. W wyniku zderzenia trzy osoby – kierowca opla i dwie kobiety podróżujące oplem – z poważnymi obrażeniami ciała, w ciężkim stanie zostały przewiezione do szpitala.

"kierowca2"

Jak ustalili policjanci z drogówki, sprawcą wypadku jest 21 – letni kierowca Skody. Policjanci podejrzewają, że kierując autem, był pod działaniem środków psychoaktywnych. – 21-latkowi pobrano krew do badań na zawartość substancji psychoaktywnych ponieważ kierował samochodem w samej bieliźnie. Po uzyskaniu wyników tych badań będzie możliwa kwalifikacja prawna tego zdarzenia i postawienie konkretnych zarzutów kierującemu – dodaje Święcichowski. Na miejsce wypadku przybyła policja, pogotowie i straż pożarna,  a także helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

kt

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -