poniedziałek, 15 lipca 2024
22.9 C
Swarzędz

Dzień dziecka z Indianami

Zobacz także

- Reklama -

Kolorowe stroje, pióra, wirujące w tańcu frędzle, wspólne gry i zabawy, a także euro bungee, zorbing, dmuchany zamek i kolejka samojezdna – w niedzielę swarzędzanie świętowali Dzień Dziecka. Po raz pierwszy impreza – zorganizowana przez Ośrodek Kultury w Swarzędzu – odbyła się na polanie przy ul. Strzeleckiej i był to strzał w dziesiątkę.

 

Bogaty program niedzielnego festynu obejmował pokaz tradycyjnych tańców indiańskich w wykonaniu zespołu Ranores z Uniejowa. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na taneczną arenę, gdzie wspólnie z „Indianami” mogły spróbować swoich sił w takich tańcach jak: Taniec Kruka, Taniec Zwiadowcy, Taniec Tradycyjny Kobiecy i Taniec Szala, który okazał się najbardziej widowiskowy. Pokaz zakończył się wspólnym tańcem międzyplemiennym i Tańcem Przyjaźni we wspólnym kręgu.
Oprócz tradycyjnego tańca, dzieci mogły spróbować swoich sił w różnych grach i zabawach indiańskich. Było łowienie rybek, wyścig żółwi i strzelanie z łuku… Po polanie jeździła kolejka, która przewoziła małych pasażerów. Dla dzieci przygotowano również karuzelę, a całe rodziny rozgrywały mecze mini-piłkarzyków. Na zakończenie niedzielnego festynu burmistrz Marian Szkudlarek nagrodził maluchy drobnymi upominkami i cukierkami.

OK

{gallery}02.06.2017{/gallery}
Fot. H. Staniewska

- Reklama -
- Reklama -