poniedziałek, 27 maja 2024
16.8 C
Swarzędz

Nowatorskie operacje żylaków w szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wlkp.

Zobacz także

- Reklama -

W miniony poniedziałek w szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej przeprowadzono operacje żylaków nóg z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu. Rozmawiamy z dr. Krzysztofem Galbasem, chirurgiem ogólnym i flebologiem szpitala Medicus-Bonus.

"pic"

TS: Skąd pomysł na sprowadzenie takiego sprzętu do Polski, do Medicus-Bonus?

Krzysztof Galbas: Od 4 lat ściśle współpracujemy z dr. Rene Milleretem z Francji – wynalazcą metody leczenia żylaków parą wodną (Steam Venous Sclerosis), którą wykorzystujemy w naszym szpitalu. Przeprowadziłem już ponad 800 operacji tą metodą, korzystając ze specjalistycznego sprzętu. Zawsze chcemy oferować pacjentom najlepsze metody leczenia i korzystać z najnowszych technologii. Ostatnio sprzęt udoskonalono, stąd dzisiejsze operacje szkoleniowe najnowocześniejszym aparatem do leczenia parą wodną i plan sprowadzenia go do naszej placówki.

TS: Na czym polegała innowacyjność dzisiejszych zabiegów?

KG: Nowa maszyna zwiększa możliwości leczenia żylaków. Pozwala też na użycie dwóch różnych metod podczas jednego zabiegu: pary wodnej (SVS) i metody fali radiowej (RF).

TS: Jakie korzyści daje Pacjentom korzystanie z takiego urządzenia?

KG: Zabiegi są też małoinwazyjne – pacjent tego samego dnia wraca do normalnego funkcjonowania. Oczywiście bardzo duże znaczenie ma doświadczenie lekarza operującego, jego precyzja i znajomość metod operacyjnych. Nasz szpital jest drugim ośrodkiem w Polsce co do ilości operacji wykonywanych metodą pary wodnej.

TS: Jacy Pacjenci byli dzisiaj operowani? Jak przebiegły operacje?

KG: Zoperowaliśmy dziś czworo pacjentów, w tym jedną osobę z bardzo zaawansowaną chorobą żylakową. Miała już bolesne owrzodzenia na nodze, które wymagały natychmiastowego leczenia. Operacje przebiegły bez komplikacji, a pacjenci jeszcze dziś wrócą do domów, do codziennych zajęć.

TS: Kiedy ten sprzęt będzie dostępny na co dzień w Medicus-Bonus?

KG: Już jesienią sprzęt będzie na stałe w naszym szpitalu.

TS: Dziękujemy za rozmowę.

"medicus

Szpital Medicus-Bonus
Pl. Armii Poznań 3
63-000 Środa Wielkopolska
Informacja o zabiegach – tel. 61 285 11 55

www.medicus-bonus.pl

Znajdź nas na FB: www.facebook.com/DobrySzpital/

Artykuł sponsorowany

- Reklama -
- Reklama -