niedziela, 14 kwietnia 2024
15.5 C
Swarzędz

Pamiętamy o Michale

Zobacz także

- Reklama -

Jedno z najbardziej wyjątkowych spotkań w roku za nami. Przyjaciele Michała Zapora wygrali po rzutach karnych z zespołem oldboyów Mieszka Gniezno 7:5.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Klub Przyjaciół i Sympatyków „Unia 100” i Swarzędzki Klub Sportowy „Unia”. Mecz rozegrano na cześć śp. Michała Zaporowskiego – byłego piłkarza zarówno Unii, jak i Mieszka, który 13 lipca 2010 roku, w wieku 31 lat zmarł w wyniku choroby nowotworowej. Przed rozpoczęciem widowiska Zapora wspomniał, jego ojciec – Wiesław Zaporowski. Następnie zrobiono pamiątkowe zdjęcie, a potem przystąpiono do meczu.

Od samego początku spotkanie było bardzo zacięte. Mimo że zwycięstwo nie oznaczało mistrzostwa Polski, to kibice wielokrotnie mogli zobaczyć groźne pojedynki piłkarzy z obu stron. Pierwsza odsłona zakończyła się remisem 1:1. Po zmianie stron poziom meczu nie obniżał się, chociaż zaczęło intensywnie padać. Kiedy wydawało się, że gnieźnieńscy oldboye wygrają 2:1, został odgwizdany rzut karny na korzyść Przyjaciół. Jedenastkę pewnie wykorzystał Waldemar Przysiuda.

Z powodu tego, że do końca spotkania utrzymał się remis sędzia zarządził serię rzutów karnych. W niej Drużyna Michała Zapora zwyciężyła 5:3, a co za tym idzie cały mecz – 7:5.

Po zakończeniu boiskowej rywalizacji, pomimo niesprzyjającej aury, miał miejsce wspólny grill.

Skład ekipy Przyjaciół : D. Kubiak – M. Staszak, M. Janik, R. Cieślewicz, T. Rybarczyk, D. Ludwiczak, M. Paczyński, R. Jankowski, R. Borykin, W. Przysiuda, M. Pietrzak, P. Bocian, Ł. Rutawski, T. Jahns.

- Reklama -
- Reklama -