wtorek, 5 marca 2024
3.8 C
Swarzędz

Swarzędz świętował trzy dni

Zobacz także

- Reklama -

Pod hasłem wielkiego muzycznego świętowania minął ostatni weekend w naszym mieście. Swarzędz uroczyście obchodził swoje święto, organizując dla mieszkańców artystyczną, trzydniową  ucztę ze znanymi i oczekiwanymi gwiazdami.

Dzień pierwszy, piątek
Impreza rozpoczęła się o godz. 18.00 występami naszych lokalnych artystów z sekcji piosenki Ośrodka Kultury oraz sekcji tańca. O 21.00 na polanie przy Strzeleckiej pojawiło się tysiące mieszkańców naszej gminy. Wszystko za sprawą zespołu MIG, gwiazdy muzyki disco polo, którą swarzędzanie przyjęli wyjątkowo entuzjastycznie. Koncert czwórki rodzeństwa pokazał, że swarzędzanom ten gatunek muzyczny bardzo mocno przypadł do gusty. Przy muzyce gwiazdy wieczoru bawiły się całe pokolenia i rodziny: od milusińskich, poprzez młodzież aż do seniorów. To nie był jednak koniec piątkowej muzycznej uczty, bo wkrótce swarzędzką scenę opanowały gwiazdy muzyki klubowej: Nina Suerte, duet Dj Hazel & Dj Drum oraz 4 Strings. Było niezwykle energetycznie a temperaturę wśród publiczności dodatkowo podniósł pokaz laserowy, tworzą zjawiskowe widowisko.

Dzień drugi, sobota
W sobotę zielona polana przy ul. Strzeleckiej ponownie wypełniła się tłumem mieszkańców, a także gośćmi z gmin ościennych. Drugi  dzień „Dni Swarzędza” także przyciągnął całe rodziny. A to m.in. za sprawa pikniku rodzinnego, z atrakcji którego mogły skorzystać i maluchy i ci trochę starsi. Na scenie tego dnia zaprezentowały się żywiołowe zespoły o nieco cięższym, rockowym brzmieniu. Koncerty  grupy Bandicoot, Recolfighter, Heavyweight czy utalentowanej i charyzmatycznej Agyness B. Marry podobały się swarzędzkiej publiczności. Niewątpliwie swarzędzanie wyczekiwali jednak na gwiazdę wieczoru, czyli Kasię Nosowską i zespół Hey. Wokalistka podkreślała swoje przywiązanie do marki Swarzędz i wspominała z sentymentem swarzędzkie meble, stojące u jej Mamy w domu. Nowe kawałki Hey przypadły do gustu widowni, jednak dopiero przeboje takie jak „Teksański” rozgrzały zgromadzoną widownię. Warto odnotować, że to nie był koniec atrakcji tego wieczoru. Po Kasi Nosowskiej sceną zawładnął DJ Seba… Zabawa trwała jeszcze długo….

Dzień trzeci, niedziela
Tego dnia na scenie przy Strzeleckiej zaprezentowało się kilka zespołów: The Blue Spotting, Azillon i MY, który ma już grono wiernych, swarzędzkich fanów. Niestety pod wieczór niebo nad Swarzędzem zaczęło zasnuwać się czarnymi, deszczowymi chmurami, a organizatorzy i publiczność z niepokojem odliczały minuty do koncertu niedzielnej gwiazdy czyli Andrzej „Piaska” Piasecznego. Zanim artysta pojawił się na swarzędzkiej scenie, tłum rozgrzewał „Roztańczony Swarzędz” z Małgosią Majchrzak. W oczekiwaniu na występ Piaska – mimo deszczu – polana przy Strzeleckiej wypełniła się po brzegi tysiącami mieszkańców i ich parasoli. Koncert Andrzej Piasecznego  wywołał entuzjazm swarzędzkiej publiczności.  Artysta udowodnił swój talent, nawiązał żywiołowy kontakt ze swarzędzanami  a  kolejne, prezentowane przeboje nuciła cała zgromadzona widownia, doskonale się bawiąc.

Kk

{gallery}07.07.2017-2{/gallery}

Fot. Mateusz Szymczak

Fot. Koncert Andrzej Piasecznego  wywołał entuzjazm swarzędzkiej publiczności.  
Fot.  Zespół MIG podbił serca swarzędzkiej publiczności. Swarzędzanie przyjęli gwiazdy muzyki disco polo wyjątkowo entuzjastycznie.
Fot. Swarzędzką scenę opanowały gwiazdy muzyki klubowej: Nina Suerte, duet Dj Hazel & Dj Drum oraz 4 Strings. Było niezwykle energetycznie…

Fot. Kasia Nosowska i Hey na swarzędzkiej scenie

Fot. Trzydniowe Dni Swarzędza można zaliczyć do niezwykle udanych, co podkreślały   tysiące swarzędzan przybyłych na polanę przy ul. Strzeleckiej.
Fot. Przez trzy dni na polanie przy Strzeleckiej pojawiało  się tysiące mieszkańców naszej gminy.

- Reklama -
- Reklama -