niedziela, 14 kwietnia 2024
15.5 C
Swarzędz

Unia mocniejsza od Nielby

Zobacz także

- Reklama -

Swarzędzanie odnoszą drugie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Jakuba Ostrowskiego okazali się lepsi w Wągrowcu od tamtejszej Nielby, wygrywając z nią 2:1.

Swarzędzanie odnoszą drugie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Jakuba Ostrowskiego okazali się lepsi w Wągrowcu od tamtejszej Nielby, wygrywając z nią 2:1.
Od początku zawodnicy Nielby przejęli inicjatywę. W pierwszej połowie gospodarze mieli cztery stuprocentowe sytuacje, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Unitom udało się stworzyć jedną taką akcję, jednak także ją zaprzepaścili.
– Był to mecz, w którym sprawdziło się piłkarskie przysłowie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą – mówił po ostatnim gwizdku Damian Ludwiczak.
Słowa drugiego trenera Unii sprawdziły się po przerwie kiedy spotkanie wyrównało się. W 58. minucie po dośrodkowaniu Patryka Pawłowskiego futbolówkę do bramki MKS-u wbił Tomasz Węcławek. Trochę ponad dziesięć minut później było już 2:0 dla drużyny gości za sprawą Krzysztofa Stępińskiego. – Mieliśmy troszkę szczęścia, ale my sami także temu szczęściu pomogliśmy – zapewniał Ludwiczak.
Wągrowianie rzucili się do odrabiania strat, niemniej udało im się strzelić tylko jednego gola w 87. minucie. – Trzeba pochwalić cały zespół, bo włożyli dużo serca i dużo zdrowia w ten mecz. Dlatego bardzo optymistycznie się to zakończyło – podsumował drugi trener „Dumy Swarzędza”.

Nielba Wągrowiec – Unia Swarzędz 1:2 (0:0)

Skład Unii: 1. Andrzej Budnik – 6. Kamil Czaplicki, 3. Jakub Dohnal, 4. Jakub Marzyński, 14. Patryk Pawłowski – 8. Filip Soboń, 11. Dominik Nowacki (65′ 10. Mateusz Świergiel), 15. Przemysław Halasz (85′ 18. Marek Olejnik), 17. Mikołaj Nowak (46′ 5. Marcin Nowicki), 7. Tomasz Węcławek (90′ 21. Kacper Sztuba) – 9. Krzysztof Stępiński.

- Reklama -
- Reklama -