piątek, 29 marca 2024
11.8 C

Udana inauguracja koszykarek Lidera

Już za tydzień w niedzielę o 17:30 Lider podejmie zespół UKS Basket Aleksandrów Łódzki.

W niedzielne popołudnie koszykarki Lidera Swarzędz gościły na swoim parkiecie zespół Olimpii Wodzisław Śląski  w inauguracyjnym meczu 1 Ligi Koszykówki Kobiet. Po dwuletniej przerwie Liderki powróciły na pierwszoligowy front. Przy komplecie publiczności i po bardzo emocjonującym meczu zwyciężyły w debiucie 85:76.

Trener Anna Talarczyk desygnowała do gry następującą pierwszą piątkę: Marta Nowicka, Anna Gurzęda, Ola Pietraszek, Magda Iwanowicz oraz Dominika Urbaniak. Pierwsza kwarta to bardzo szybka gra Liderek, która wyprowadzały kontrę za kontrą i po 10 minutach prowadziły 26:16. Najlepiej prezentowała się Marta Nowicka, która w 1 kwarcie zdobyła 9 punktów, a Martyna Kotula punktowała z osobistych – w całym meczu 8/11. Gorzej wyglądała niestety obrona. W drugiej kwarcie gospodynie osiągnęły najwyższą przewagę 43:20 i już się wydawało, że jest po meczu. Niestety 10 kolejnych punktów przyjezdnych pozwoliło im wrócić do meczu. Do przerwy swarzędzanki prowadziły 50:38. W drugiej kwarcie najlepiej prezentowała się Kinga Banach, która zdobyła 9 punktów. Niestety trzecia kwarta to najgorszy okres gry Liderek, które przegrały tą odsłonę 14:23 i po 30 minutach prowadziły tylko 64:61. W 29 minucie na tablicy widniał nawet remis po 60. Gospodynie nie mogły sobie poradzić z duetem podkoszowych z Wodzisławia Agata Majka i Ewa Canert. W czwartej kwarcie od stanu 69:67 Liderki zdobyły 13 punktów z rzędu i tym przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zadecydowały o tym rzuty Agat Siwińskiej oraz celne trójki Oli Pietraszek i Magdy Dedio, która dołożyła do tego 8 asyst. Ostateczny wynik do 85:76 dla Swarzędza, punkty zdobywały: Nowicka 13, Banach 12, Iwanowicz 10, Kotula 10, Pietraszek 8, Dedio 6, Rutkowska 6, Siwińska 6, Tudryn 5 (10zb), Stefańczyk 5, Urbaniak 4 (9zb), Gurzęda.