poniedziałek, 27 maja 2024
20 C
Swarzędz

Juniorki Swarka z trzecim zwycięstwem

Debiutujący w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski Swarek zdobył trzecie zwycięstwo z rzędu i może myśleć o awansie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zobacz także

- Reklama -

W sobotę drużyna juniorek młodszych UKS Swarek Swarzędz pokonała AZS Politechnikę Poznańską 5:2. Tym samym debiutujący w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski Swarek zdobył trzecie zwycięstwo z rzędu i może  myśleć o awansie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem. Swarzędzanki szybko osiągnęły przewagę, w wyniku której już w 7 min. meczu zdobyły pierwszego gola. Krótki róg wykorzystała najskuteczniejsza zawodniczka w rozgrywkach – Maria Drozda. Wszystko wskazywało na to, że Swarek „pójdzie za ciosem” i strzeli kolejne bramki. Niestety nieskuteczność pod bramką rywalek spowodowała, że nie udało się wykorzystać przewagi. W ostatnich 15 minutach 1. połowy inicjatywę przejęły poznanianki, które stworzyły szereg bardzo dogodnych okazji strzeleckich. Bardzo dobrze w tym okresie gry prezentowała się bramkarka ze Swarzędza – Wiktoria Noculak, która wybroniła kilka bardzo groźnych strzałów.  Druga połowa to pokaz siły drużyny Swarka. Dominacja na boisku skutkowała kolejnymi bramkami: w 40 minucie gola strzeliła Karolina Rozkres, w 47 min. Maria Drozda, w 58 min. Karolina Rozkres i wreszcie w 61 min. Marta Czujewicz. Przy stanie 5:0 dla Swarka w drużynie nastąpiło „rozluźnienie”, co natychmiast wykorzystały rywalki strzelając 2 gole.

- Reklama -
- Reklama -