niedziela, 16 czerwca 2024
23.3 C
Swarzędz

Przydziały mieszkań na wiosnę

W trzyklatkowym bloku przy Wrzesińskiej znajdzie się sześć mieszkań o powierzchni 35m2, trzy mieszkania o powierzchni ok. 48m2, dwanaście mieszkań ok. 51-metrowych oraz sześć mieszkań o powierzchni 64,5 m2.

Zobacz także

- Reklama -

Powoli dobiega końca budowa jednego z dwóch zaplanowanych domów komunalnych przy ul. Wrzesińskiej. Ma on być gotowy jeszcze w tym roku. Klucze do mieszkań lokatorzy otrzymają najprawdopodobniej wiosną.

Miasto realizuje budowę 48 mieszkań komunalnych przy ul. Wrzesińskiej w Jasinie. W ramach tej inwestycji, jak już w międzyczasie informowaliśmy, na gminnej działce przy tej ulicy staną dwa domy komunalne: 21- oraz 27-lokalowy. Mają być one architektonicznie podobne do obiektu, który w 2012 r. wybudowano przy ul. Staniewskiego. Na działce powstanie też parking dla 76 samochodów, plac zabaw, a okolica zostanie zagospodarowana zielenią. Aktualnie powoli dobiega końca budowa większego z bloków: – Jesteśmy obecnie na etapie wykonywania stanu surowego – zamkniętego budynku, przed nami jeszcze wykończeniówka. Wszystko powinno zostać zakończone jeszcze w tym roku, na styczeń natomiast zaplanowano termin odbioru inwestycji od wykonawcy – relacjonuje Artur Konarzewski z Wydziału Inwestycji swarzędzkiego ratusza. W trzyklatkowym bloku znajdzie się sześć mieszkań o powierzchni 35m2, trzy mieszkania o powierzchni ok. 48m2, dwanaście mieszkań ok. 51-metrowych oraz sześć mieszkań o powierzchni 64,5 m2. Dwa lokale zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, dwa lub trzy kolejne będą pełniły natomiast funkcję mieszkań socjalnych i zostaną przeznaczone dla osób w tzw. sytuacjach kryzysowych. Klucze do tych mieszkań swarzędzanie powinni otrzymać wiosną przyszłego roku. Na razie miasto przygotowuje listę lokatorów budynku, prowadzone są też rozmowy z osobami czekającymi na takie mieszkanie: – Komisja mieszkaniowa pracuje nad przydziałami lokali, ostateczne decyzje w tej sprawie powinny zapaść w marcu przyszłego roku – mówi wiceburmistrz Tomasz Zwoliński, któremu w magistracie podlegają m.in. sprawy społeczne. Część nowych lokatorów bloku komunalnego w Jasinie będzie rekrutowana z listy oczekujących na mieszkanie komunalne (obecnie w naszej gminie są to 84 osoby, 65 z kolei czeka na przydział lokalu socjalnego), część natomiast zostanie wyłoniona spośród grupy zamieszkującej stare zasoby gminne. Wartość samej inwestycji, przypomnijmy, wyniesie ok. 4,5 mln zł, ale miasto wyda tylko część tych pieniędzy, ponieważ uzyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości prawie 2,4 mln zł. Z kolei budowa drugiego bloku rozpocznie się najprawdopodobniej w przyszłym roku. Odnotujmy też, że równolegle – tuż obok domu komunalnego – budowana jest świetlica wiejska dla Jasina. Powstaje ona u zbiegu ul. Sołeckiej i Wrzesińskiej. Inwestycję tę, za blisko 860 tys. zł. realizuje firma Agrobex. Świetlica ma być gotowa do końca roku.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -