środa, 12 czerwca 2024
14.8 C
Swarzędz

26. Finał WOŚP także w Swarzędzu!

Zobacz także

- Reklama -

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbędzie się 14 stycznia 2018 roku. Orkiestra Jurka zagra także tradycyjnie i w naszym mieście. Tym razem zebrana kwota zostanie przeznaczona na leczenie noworodków.  

Po raz kolejny Swarzędz przyłącza się do akcji Jurka Owsiaka. Podobnie jak w latach ubiegłych, Swarzędzki Sztab WOŚP został zarejestrowany przy Ośrodku Kultury.
Swarzędzki finał, odbędzie się w Hali Sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie już od wczesnych godzin porannych będziemy grać wspólnie z Orkiestrą. Nie zabraknie ciekawych koncertów, loterii fantowej i licytacji – przede wszystkim Złotego Serduszka, a także Swarzędzkiego Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą” i Światełka do Nieba.
Fundacja WOŚP zdecydowała o tym, by wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Fundacja planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.
Do ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka może przyłączyć się naprawdę każdy!
Liczymy na przychylność swarzędzkich przedsiębiorców, którzy jak co roku, wspomogą nas w przygotowaniu licytacji oraz loterii, a także na hojność mieszkańców gminy.
W zeszłym roku zawiesiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko, ustanawiając rekordową kwotę 189.339zł zł. Sami wolontariusze zebrali na ulicach gminy  Swarzędz 100.813,87 zł!
Mamy nadzieję, że dzięki Waszej pomocy i wsparciu, uda nam się ten wynik poprawić.
                                                                                                           

Swarzędzki Sztab WOŚP

- Reklama -
- Reklama -