czwartek, 13 czerwca 2024
11.8 C
Swarzędz

Pomóżmy 7 – letniemu Antosiowi!

Zobacz także

- Reklama -

Antoś, mały mieszkaniec naszej gminy potrzebuje pomocy. Chłopiec ma zaledwie 7 lat, ale jego życie to ciągła walka z chorobami.  Te – niestety – są bardzo poważne. Uszkodzenia okołoporodowe, 4 – kończynowy niedowład, epilepsja lekooporna, zanik mózgowia. Chłopiec musi być ciągle rehabilitowany, a to – niestety – sporo kosztuje.

 

Antoś Szczepanek jest mieszkańcem naszej gminy. W grudniu będzie obchodził swoje siódme urodziny. Niestety, życie małego chłopca i jego rodziny to ciągła walka z chorobami. – U Tosia zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce, uogólniony zanik mózgowia, epilepsję lekooporną, 4 kończynowy niedowład – wylicza mama 7 – latka, Ryszarda Stolarczyk. Antoś nie mówi, niedowidzi, nie siedzi sam, nie kontroluje sam głowy. Jest pieluszkowany i karmiony łyżeczką. – Synek jest w 100% zależny od drugiej osoby. Tolek słyszy, od kilku miesięcy sporadycznie się uśmiecha, czasem próbuje wydobyć z siebie jakieś dźwięki, nie licząc oczywiście płaczu – tłumaczy pani Ryszarda. Antoś przez cały czas jest poddawany różnym terapiom, które – ze względu na stan chłopca – odbywają się oczywiście w domu. – Są to ćwiczenia z rehabilitantami, cranio terapia, dogoterapia, zajęcia z arteterapii. – wylicza mama Antosia. Malec codzienne pracuje z rehabilitantką, wykorzystując różne terapie i techniki ćwiczeń (od masaży ciała i twarzy, po elementy terapii bazalnej, terapii wzroku. czy MNRI dr Masgutowej. Ma też zajęcia z pedagogiem specjalnym. Postępy są, ale większość zajęć i rehabilitacji odbywa się prywatne, a koszty terapii są ogromne. Dlatego zwracamy się z apelem do swarzędzan o pomoc w sfinansowaniu chociaż części zajęć rehabilitacyjnych małego Antosia. – Koszt rehabilitacji są ogromne, dlatego od jakiegoś czasu trwa w Swarzędzu, w kilku punktach zbiórka plastikowych  nakrętek dla Antosia. Chciałabym podziękować w tym miejscu wszystkim instytucjom, szkołom, przedszkolom, mieszkańcom, którzy nam pomagają i zbierają nakrętki.  To wspaniały dar dla Antosia – podkreśla mama chłopca.
Jak można pomóc Antosiowi?
1.Wpłacając pieniądze na jedno z kont Fundacji, do których należy Antoś Szczepanek:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
Darowizna dla Antka
Alior Bank SA
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
W tytule: 14479 Antoni Szczepanek
 
Fundacja Stonoga
PKO BP: 74 1020 2528 0000 0702 0277 3166
tytułem: darowizna dla Antoni Szczepanek
 
2. Oddając w przyszłym roku, podczas rozliczania PITu 1% podatku na rzecz Antosia
W formularzu PIT wpisz: KRS 0000037904, cel szczegółowy: 14479 Szczepanek Antoni
 
3. Zbierając plastikowe nakrętki, które można przynosić m.in. do siedziby swarzędzkich strażaków i strażników miejskich przy ul. Dworcowej, lub do siedziby Tygodnika Swarzędzkiego, ul. Wrzesińska 41 (przy wielkim krześle)
Prosimy swarzędzan o pomoc dla 7 – letniego Antosia!

- Reklama -
- Reklama -