sobota, 20 kwietnia 2024
5.3 C

Przełamanie Liderek

Po dwóch porażkach koszykarki Lidera odniosły bardzo cenne ligowe zwycięstwo. Pokonały w sobotę na wyjeździe ŁKS Łódź 64:59. W zespole swarzędzkim zabrakło kontuzjowanej Oli Pietraszek, więc trener Anna Talarczyk rozpoczęła mecz piątką: Dedio, Kotula, Szloser, Iwanowicz i Urbaniak.

Pierwsze punkty zdobywa Dominika Urbaniak i potem trwa walka kosz za kosz. Prowadzenie w tym meczu zmieniało się aż 25 razy. 9 punktów w pierwszej kwarcie zdobyła Julia Tyszkiewicz i po 10 minutach Liderki prowadziły 21:18. W drugiej kwarcie swarzędzankom udało się powiększyć przewagę do 8 punktów, ale po przerwie na żądanie trenerki ŁKSu Elżbiety Nowak łodzianki odrobiły straty. Do przerwy Lider prowadził tylko 35:33 i druga odsłona zapowiadała się bardzo emocjonująco. Początek drugiej połowy to dobra gra ŁKSu, który osiągnął najwyższe czteropunktowe prowadzenie 41:37. Od tego momentu Liderki trafiły 4 razy za 3 punkty i prowadziły 54:46. Do końca trzeciej kwarty Liderki zanotowały run 20:7. W czwartek kwarcie Liderki utrzymywały bezpieczną przewagę, 4 minut do końca prowadziły 11 punktami 62:51, ale dwie trójki rzuciła najskuteczniejsza Aleksandra Wajler i przywróciła Łodzianki do gry. Ostatecznie przy nerwowej końcówce Liderki zwyciężyły 64:59. Jedną z bohaterek była kapitan zespołu Magdalena Dedio, która zagrała mimo kontuzji barku. Bolesny uraz nie pozwolił jej zdobyć punktów, ale zebrała 8 piłek i rozdała 6 asyst. Punkty w tym meczu zdobywały: Tyszkiewicz 20 (4×3), Szloser 14 (2×3, 4as), Iwanowicz 10, Urabaniak 9 (10zb, 3bl),  Rutkowska 4, Stefańczyk 4, Nowicka 3 (3as), Kotula, Banach, Gurzęda, Siwińska.
W najbliższą niedzielę zapraszamy o 17:30 na mecz z MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra. Podczas meczu zbierać będziemy żywność i środki czystości w ramach akcji Szlachetna Paczka, w której nasz klub bierze udział. Dary te zbieramy dla rodziny z Kostrzyna Wielkopolskiego, która straciła wszystko co miała w niedawnym pożarze domu.