WOŚP zagra niedzielę także w Swarzędzu

- Reklama -

W najbliższą niedzielę, po raz 26. odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra Jurka Owsiaka zagra także – tradycyjnie – i w naszej gminie. Czy Swarzędzkiemu Sztabowi WOŚP uda się pobić zeszłoroczny rekord i zebrać kwotę wyższą niż 189 tys. zł.? Wierzymy, że tak się stanie.

Zbierają pieniądze na noworodki

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia br. na ulice Swarzędza wyruszy ponad 700 wolontariuszy z puszkami, którzy będą zbierać datki na sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Fundacja WOŚP planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

Zagra Golden Life

Swarzędzki finał odbędzie się w Hali Sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie już od wczesnych godzin porannych będziemy grać wspólnie z Orkiestrą. Jak informuje Swarzędzki Sztab WOŚP nie zabraknie ciekawych koncertów, loterii fantowej i licytacji – przede wszystkim Złotego Serduszka, a także Swarzędzkiego Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą” i Światełka do Nieba.

Program imprezy: 11.00 – start III Swarzędzkiego Biegu WOŚP, 11.10 – występ Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, 11.45 – koncert Chóru Męskiego Akord, 12.15 – Sekcja Piosenki Ośrodka Kultury, 13.15 – Sekcja Tańca Ośrodka Kultury, 14.00 – koncert zespołu A Zillon, 15.00 – licytacje, 17.00 – koncert zespołu Golden Life, 18.00 – licytacje, 20.00 – Światełko do nieba.

Co możemy wylicytować?

Złote Serduszko Fundacji WOŚP, rocznicowa piłka Lecha Poznań, kolekcja monet „Wielcy Polacy”, weekendowy Rejs morskim jachtem, dzień z życia Rzecznika Lecha Poznań, tramper na weekend, biżuteria, meble, talon na pieczonego dzika, koszulki, książki, obrazy, torty, rower, płyty to tylko niektóre z fantów, które można licytować w najbliższą niedzielę. Nie zabraknie też niezapomnianego pierścionka zaręczynowego pani Violetty Łukaszewskiej, o który w zeszłym toku stoczyła się prawdziwa batalia i który trzykrotnie był (po wpłaceniu kwoty) zwracany właścicielce. Słynny na całą Polskę pierścionek i wiele, wiele innych przedmiotów będzie można wylicytować podczas 26 Finału WOŚP w Swarzędzu.

Zapraszamy do udziału w 26 Finale WOŚP!

Pobijmy zeszłoroczny rekord!

- Reklama -