wtorek, 16 kwietnia 2024
5.2 C

Decydujące starcie Swarka

Drużyna młodzików Swarka Swarzędz zrobiła bardzo duży krok w kierunku zdobycia tytułu Halowego Mistrza Wielkopolski w hokeju na trawie. W kluczowym meczu zwyciężyła niepokonaną dotychczas drużynę AZS Politechnika Poznańska 5:1!

06.01.2018 w Gnieźnie odbył się drugi turniej Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików. Drużyna Swarka w pierwszym swoim spotkaniu zmierzyła się AZS AWF Poznań. Od pierwszej do ostatniej minuty spotkanie toczyło się pod dyktando swarzędzan, którzy urządzili sobie festiwal strzelecki i wygrali aż 8:0. Drugi mecz z AZS Politechniką Poznańską należał do kategorii arcyważnych. Spotkały się bowiem dwa zespoły, które do tej pory nie straciły w rozgrywkach punktu i aspirują do tytułu mistrzowskiego. Smaczku dodawał fakt iż we wszystkich dotychczasowych oficjalnych spotkaniach między tymi drużynami zawsze górą byli akademicy. Mecz rozpoczął się od delikatnej przewagi drużyny z Poznania, która szybko objęła prowadzenie. Z każdą jednak minutą Swarek grał coraz lepiej, a przeciwnicy opadali z sił. Pod koniec pierwszej połowy swarzędzanie wyrównali. W drugiej połowie udało im się zdominować rywala i strzelić aż 4 gole! To zwycięstwo przybliżyło Swarek do historycznego triumfu, nigdy bowiem wcześniej nie zdobyli Halowego Mistrzostwa Wielkopolski w kategorii młodzik. Rywale mają już tylko teoretyczne szanse, aby zagrozić rozpędzonej „swarkowej maszynie”.