piątek, 21 czerwca 2024
17.5 C
Swarzędz

Swarzędzanie na Mistrzostwach Świata!

Zobacz także

- Reklama -

Dwoje trenerów Swarka Swarzędz: Oriana Walasek i Paweł Bratkowski wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Świata w hokeju na trawie.

Od środy 7 lutego do niedzieli 11 lutego w Berlinie odbyły się finały Halowych Mistrzostw Świata w hokeju na trawie. Do turnieju finałowego, w którym wystąpiło 12 najlepszych drużyn świata zakwalifikowała się reprezentacja Polski Kobiet jak i Mężczyzn. W składzie  drużyn narodowych wystąpili mieszkańcy Swarzędza: Oriana Walasek i Paweł Bratkowski. Reprezentacja Polski Kobiet po rozegraniu 5 spotkań eliminacyjnych awansowała do ćwierćfinału z czwartego miejsca w grupie. W pojedynku ćwierćfinałowym Polki przegrały z Gospodyniami, późniejszymi zdobywczyniami tytułu mistrzowskiego. Niemki, niesione dopingiem ponad 8.000 widzów zagrały bardzo dobre spotkanie. Pokonały twardo walczące Polki 3:1, a jedyną bramkę dla Polski zdobyła trenerka Swarka – Oriana Walasek. Reprezentacja Polski mężczyzn również przegrała swój mecz ćwierćfinałowy. Pechowo uległa Austrii 1:2. Austriacy później wygrali mistrzostwa i zdobyli tytuł Mistrzów Świata. W eliminacjach Polacy grali „w kratkę”. Przegrali z Australią 3:5 i Niemcami 3:6, wygrali z Trynidadem i Tobago 11:5 oraz z Kazachstanem 11:3, zremisowali z Czechami 3:3. Mieszkaniec Swarzędza Paweł Bratkowski zagrał we wszystkich spotkaniach i strzelił 2 gole.
Impreza w Berlinie miała zapierającą dech w piersiach oprawę. Wśród kibiców z całego świata nie zabrakło też silnej delegacji ze Swarka Swarzędz, która żywiołowo dopingowała biało-czerwonych.

- Reklama -
- Reklama -