Jasin doczekał się świetlicy

W budynku znalazła się główna sala o powierzchni prawie 115 m2, aneks kuchenny, sanitariaty, pomieszczenie gospodarcze i szatnie. Obiekt posiada także własną instalację gazową, a teren wokół niego został zagospodarowany zielenią, miejscami parkingowymi oraz porządnym placem zabaw dla najmłodszych.

Tydzień temu uroczyście otwarto świetlicę w Jasinie. – Czekałam na taki obiekt w naszym sołectwie bardzo długo. I wreszcie się doczekałam – powiedziała długoletnia sołtys Jasina, Maria Drozda.

Świetlica dla mieszkańców Jasina była wznoszona od lata ubiegłego roku u zbiegu ul. Sołeckiej i Wrzesińskiej. W budynku znalazła się główna sala o powierzchni prawie 115 m2, aneks kuchenny, sanitariaty, pomieszczenie gospodarcze i szatnie. Obiekt posiada także własną instalację gazową, a teren wokół niego został zagospodarowany zielenią, miejscami parkingowymi oraz porządnym placem zabaw dla najmłodszych. Inwestycja pochłonęła blisko 860 tys. zł. i wykonywana była przez firmę Agrobex, która – po sąsiedzku, w tym samym czasie – wznosiła również pobliski dom komunalny. Uroczyste otwarcie świetlicy w Jasinie miało miejsce w minioną środę. Z zaproszenia sołtys Marii Drozdy skorzystali mieszkańcy wsi, władze miasta w osobach burmistrza Mariana Szkudlarka i wiceburmistrza Grzegorza Taterki, radni z przewodniczącą Rady Miejskiej Barbarą Czachurą na czele, a także miejscowe duchowieństwo, które poświęciło budynek. – Czekałam na taki obiekt w naszym sołectwie bardzo długo. I wreszcie się doczekałam – mówiła wyraźnie wzruszona gospodyni Jasina, która wspólnie z miejscowymi dziećmi oraz burmistrzem i szefową radnych dokonała symbolicznego przecięcia wstęgi rozciągniętej przy wejściu do głównej sali budynku. Z kolei burmistrz Marian Szkudlarek wyraził nadzieję, że obiekt będzie służył celom publicznym, a nie politycznym. Odnotujmy, że według tego samego projektu architektonicznego w kolejnych latach będą wznoszone świetlice w Garbach, Sokolnikach Gwiazdowskich, Kruszewni, Karłowicach i Wierzenicy.

- Reklama -