niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Pobili mężczyznę przez… nogę

Zobacz także

- Reklama -

Dwóch agresywnych 17 – latków ciężko pobiło w Kobylnicy – na przystanku autobusowym – młodego mężczyznę. Powód? Bo przeciskając się w autobusie do wyjścia zahaczył nogą jednego z napastników. Pobity mężczyzna trafił do szpitala, a nastolatkowe zostali zatrzymani.

Do bulwersującego zdarzenia doszło w lutym w Kobylnicy.  Jadący autobusem mieszkaniec naszej gminy  “nie spodobał się” podróżującym tym samym autobusem dwóm młodym mężczyznom, którzy  wysiedli za nim na przystanku autobusowym.  Tam młodzi mężczyźni zaczęli zaczepiać swoją ofiarę – najpierw słownie – po czym  przewrócili mężczyznę na ziemię, bili pięściami i kopali po całym ciele, po czym uciekli w nieznanym kierunku. –  Ich atak z nieznanych powodów był tak agresywny, że konieczne było udzielenie pomocy medycznej pokrzywdzonemu. Na miejsce wezwano karetkę Pogotowia Ratunkowego i powiadomiono patrol policji – relacjonuje kom. Piotr Borowiak, zastępca komendanta swarzędzkiej policji.  Sprawą niezwłocznie zajęli się kryminalni ze Swarzędzkiego Komisariatu i rozpoczęli poszukiwania sprawców.  Działania te pozwoliły na wytypowanie  podejrzanych. –  Sprawcami pobicia okazali się dwaj 17 – latkowie. Jeden z nich jest mieszkańcem Swarzędza, a drugi przebywał w naszej gminie, ale na stałe mieszka w Luboniu – wyjaśnia kom. Borowiak. Swarzędzcy stróże prawa w minionym tygodniu dokonali jednoczesnego zatrzymania podejrzanych w ich mieszkaniach.
– Obaj zatrzymani 17 – latkowie byli zaskoczeni  wizytą policjantów. Przyznali się do popełnienia tego czynu a na swoje usprawiedliwienie wyjaśnili, że kiedy pokrzywdzony przeciskał się do wyjścia w autobusie zahaczył jednego z nich nogą – dodaje wiceszef swarzędzkich policjantów. Obecnie ze sprawą zapoznaje się Prokurator, który zadecyduje o dalszy losie młodych sprawców.

 

Fot. Pobity mężczyzna trafił do szpitala, a nastolatkowe zostali zatrzymani.

- Reklama -
- Reklama -