środa, 12 czerwca 2024
14.8 C
Swarzędz

Transportowa częściowo zamknięta

Po przebudowie ul. Transportowa będzie miała szeroką na 7m jezdnię, obustronne chodniki o szerokości 2,2 m oraz szeroką na 2m asfaltową ścieżkę rowerową, w okolicy pojawią się zatoki autobusowe, a w miejscu wysłużonego skrzyżowania z ul. Planetarną wyrośnie rondo.

Zobacz także

- Reklama -

Od poniedziałku, 9 kwietnia zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie ul. Transportowej w Zalasewie. Kierowcy będą zmuszeni poruszać się wytyczonymi objazdami.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się zapowiadana od kilku miesięcy przebudowa ul. Transportowej w Zalasewie. Najpierw zmodernizowany zostanie jej blisko kilometrowy odcinek od ul. Kórnickiej do ul. J. Rivoliego. Jak przed kilkoma dniami poinformował ratusz, w najbliższy poniedziałek, 9 kwietnia kierowcy mogą spodziewać się zmian w organizacji ruchu w tej części gminy. Zamknięte zostaną odcinki ul. Michałówka w Garbach oraz ul. Transportowa na odcinku od ul. Planetarnej do ul. Kórnickiej: – W tym etapie utrudnienia w ruchu na ul. Michałówka będą polegały na zamknięciu dla ruchu odcinka, na którym będą wykonywane roboty budowlane a objazdy wytyczono ul. Strumykową, Łozinową, Akacjową, Kórnicką, Graniczną, Kupiecką, Planetarną. Pojazdy poruszające się ul. Transportową nie będą mogły przejechać odcinka jezdni od ul. Planetarnej do ul. Kórnickiej. Zostaną wytyczone objazdy ul. Kórnicką, Graniczną, Kupiecką, Planetarną. Dodatkowo wylot na ul. Planetarną na skrzyżowaniu ulic Planetarnej z Transportową zostanie wyłączony z ruchu. Będzie tu wytyczony wjazd na ul. Transportową dotychczasowym lewoskrętem z ul. Planetarnej – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta i Gminy. Jak dodatkowo zapowiada ratusz, z pominięciem remontowanego odcinka ul. Transportowej będą poruszały się także autobusy, dlatego remont drogi powinni w swoich planach uwzględnić również pasażerowie komunikacji. Odnotujmy, że zakres rozpoczynającego się właśnie etapu inwestycji obejmie roboty podziemne – kanalizację deszczową, rozbudowę kanalizacji sanitarnej, przebudowę sieci gazowej elektro-energetycznej i telekomunikacyjnej oraz montaż oświetlenia ledowego. Po przebudowie ul. Transportowa będzie miała szeroką na 7m jezdnię, obustronne chodniki o szerokości 2,2 m oraz szeroką na 2m asfaltową ścieżkę rowerową, w okolicy pojawią się zatoki autobusowe, a w miejscu wysłużonego skrzyżowania z ul. Planetarną wyrośnie rondo. Ten etap inwestycji zostanie zakończony jesienią i będzie wykonywany przez konsorcjum miejscowych firm: Budownictwo Drogowe KRUG oraz Hydro-Gaz Henryk Wojkiewicz, które podjęły się zrealizowania przedsięwzięcia za nieco ponad 13,8 mln zł. Natomiast w kolejnym etapie prac modernizacji doczeka się pozostały, 800-metrowy odcinek tej ulicy do granicy administracyjnej Poznania. Wówczas też miasto planuje zmodernizować skrzyżowanie tej drogi z ul. Kórnicką, gdzie również miałoby powstać rondo. Szacuje się, że modernizacja całej ul. Transportowej może kosztować ok. 21 mln zł. Miasto stara się jednak o pozyskanie zewnętrznych środków na sfinansowanie tej ogromnej inwestycji. Odnotujmy, że po przebudowie ul. Transportowa ma stać się ważnym elementem tzw. południowo-wschodniej obwodnicy Swarzędza, która wygodnie połączy południowe rejony gminy z wiaduktem w Jasinie, wyprowadzając w ten sposób ruch tranzytowy poza miasto.

- Reklama -
- Reklama -