niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Ostatnie godziny zapisów

w niedzielę 22 kwietnia 2018 roku Swarzędz za sprawą rozegrania 7.biegu 10 km Szpot Swarzędz, stanie się po raz kolejny polską stolicą ulicznych biegów długodystansowych na tym dystansie. Fot. M. Szymczak

Zobacz także

- Reklama -

Za niespełna 2 tygodnie, w niedzielę 22 kwietnia 2018 roku  Swarzędz za sprawą rozegrania 7.biegu 10 km Szpot Swarzędz, stanie się po raz kolejny polską stolicą ulicznych biegów długodystansowych na tym dystansie.

Przygotowania do biegu wkroczyły w decydująca fazę, a na liście  startowej znajduje się niemal 2 500 biegaczek i biegaczy. Zapisy możliwe są poprzez stronę www.biegi.szpot,.pl . Na bieżąco monitorujemy sytuację  i nie wykluczamy drobnych zmian w wydłużeniu terminu zapisów, ale naprawdę drobnych zmian- powiedział nam rzecznik prasowy biegu Marek Wajer. Obecnie wpisowe wynosi 49 złotych, ale po przekroczeniu liczby 3 000 uczestników wzrośnie do 55 złotych. – dodał M. Wajer.
Start do 7.biegu 10 km Szpot Swarzędz nastąpi 22 kwietnia o godzinie 10.30 z najszerszej arterii komunikacyjnej Swarzędza – ulicy Cieszkowskiego.  Atmosferę na starcie będzie podgrzewał bodaj najlepszy maratończyk wśród polskich raperów i najlepszy raper wśród maratończyków, czyli Jacek „Mezo” Mejer, który specjalnie dla biegaczy oraz kibiców wykona kilka swoich największych przebojów. Start biegu głównego poprzedzony zostanie tradycyjnym biegiem VIP-ów, w którym wystartują parlamentarzyści, samorządowcy i szefowie wielu firm.
Meta biegu zlokalizowana będzie na swarzędzkim stadionie przy ul. Święty Marcin 1 i tam też czeka na wszystkich mnóstwo atrakcji. Do wylosowania wśród wszystkich, którzy ukończą bieg w regulaminowym czasie do 90 minut, jest samochód osobowy marki Hyundai i10. Ponadto 380-ty na mecie otrzyma specjalną nagrodę ufundowaną przez współorganizatora biegu – Miasto i Gminę Swarzędz, które w tym roku obchodzi 380-lecie nadania praw miejskich . Dodatkowe nagrody ufundowała firma Utal – rower dla najlepszej  mieszkanki Gruszczyna oraz Biuro Podróży „Itaka” – Vouchery o łącznej wartości 2 500 złotych.
Na biegaczy będą czekały okazałe medale, strefa bufetu, masaże, dzwon rekordzisty, a na wszystkich ogromne Miasteczko Piknikowe z licznymi stoiskami firm – Partnerów biegu. Będzie wśród nich stoisko fundacji DKMS propagującej walkę z nowotworami krwi. Będzie można przejść bardzo proste i trwające zaledwie 60 sekund badania w wyniku których możemy w praktyce uratować komuś życie. Dla najmłodszych przygotowywany jest cały zestaw zjeżdżalni pneumatycznych, Pracownia Majsterkowo Castoramy, Akademia Reissa będzie prowadziła zajęcia piłkarskie, a Językownia zabawy  z nauką języków obcych. To wszystko oczywiście gratis w godzinach 10-15-ta na parkingu pływalni Wodny Raj przy ul. Kosynierów 1 oraz na boisku trawiastym za budynkiem pływalni, oczywiście w Swarzędzu. Po raz kolejny organizator – firma Szpot przygotowuje, wspólnie ze swarzędzkim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka, aukcję, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na dalsze leczenie 10-letniej Nikoli Kubiak, małej swarzędzanki walczącej od ponad 6 lat z nowotworem złośliwym.

- Reklama -
- Reklama -