poniedziałek, 26 lutego 2024
4.2 C
Swarzędz

Swarzędzki PiS odkrywa karty

Zobacz także

- Reklama -

Witold Garstka został kandydatem lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości  na burmistrza Swarzędza. Prezentacja kandydata na najwyższy urząd w gminie odbyła się ponad tydzień temu  w dworku Katarzynki, podczas konwencji Komitetu Terenowego PiS w Swarzędzu.

Od prawie dwóch tygodni lokalne koło Prawa i Sprawiedliwości ma już oficjalnie swojego kandydata na najwyższy urząd w gminie. I nie jest nim – jak sądziło wielu – przewodniczący lokalnych struktur PiS Armin Niewiadomski (który już w 2014 roku był kandydatem na burmistrza), a nieznany szerzej w Swarzędzu ekonomista Witold Garstka. Prezentacja kandydata na burmistrza odbyła się w sobotę, 7 kwietnia w Dworku Katarzynki, podczas konwencji  Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Swarzędzu “Przyszłość Swarzędza zaczyna się dziś”. W spotkaniu wzięli udział goście specjalni: posłowie Tadeusz Dziuba, Bartłomiej Wróblewski oraz Szymon Szynkowski vel Sęk, a także przewodniczący wielkopolskich struktur NSZZ “Solidarność” Jarosław Lange. Nie zabrakło członków lokalnych struktur i sympatyków PiS w Swarzędzu. Otwierający konwencję przewodniczący lokalnych struktur Armin Niewiadomski podkreślił konieczność nowego otwarcia na sprawy swarzędzan. Uczestnicy spotkania wysłuchali propozycji rozwiązań podstawowych problemów gminy Swarzędz przedstawionych przez członków Rady Programowej. Kulminacyjnym punktem sobotniej konwencji była jednak oficjalna prezentacja kandydata Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Swarzędza. Witoldowi Garstce poparcia udzielił premier Mateusz Morawiecki. Kandydat PiS na najwyższy urząd w gminie jest z wykształcenia ekonomistą, w 2000 roku ukończył studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku Zarządzanie i Marketing. Pracował m.in. w BZ WBK.
Jest mieszkańcem naszej gminy od 2016r.

Dotychczas Prawo i Sprawiedliwość w Swarzędzu dwukrotnie wystawiało swoich kandydatów na burmistrza. W 2010 roku kandydatem Komitetu Wyborczego PiS był Borys Dyba (uzyskał 5,4% głosów), a cztery lata później w 2014 roku Armin Niewiadomski (zdobył 6,7%)

Fot. Witold Garstka został kandydatem lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości  na burmistrza Swarzędza (fot.materiały PiS).

- Reklama -
- Reklama -