Swarzędzcy taekwondziści z medalami Olimpiady Młodzieży

Antonina Walczak, Oksana Banaszak, Bartosz Szukalski, Adam Połczyński oraz Daniel Skolimowski zdobyli medale dla Swarzędza na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych.

- Reklama -

Antonina Walczak, Oksana Banaszak, Bartosz Szukalski, Adam Połczyński oraz Daniel Skolimowski zdobyli medale dla Swarzędza na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych.  To wielki sukces swarzędzkich sportowców.

Wielki sukces podczas niedawnej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych odnieśli swarzędzcy taekwondziści. Przypomnijmy, że Swarzędz był współgospodarzem Olimpiady i właśnie to na matach Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie, gdzie rozgrywano zawody w taekwondo, młodzi sportowcy ze Swarzędza zdobyli garść medali. Zawodnicy reprezentujący AZS Poznań – sekcje taekwondo olimpijskiego – którzy jednocześnie są mieszkańcami Swarzędza, wywalczyli w sumie 5 złotych i 3 brązowe medale. Medale dla Swarzędza zdobyli: Antonina Walczak, Oksana Banaszak, Bartosz Szukalski, Adam Połczynski i Daniel Skolimowski. – Ta wspaniała predyspozycja młodych sportowców, którzy swoje pierwsze treningi rozpoczynali na zajęciach w SP 5 w Swarzędzu oraz SP 2 w Zalasewie pozwoliła klubowi z Poznania wygrać klasyfikację generalną klubów oraz w dużym stopniu przyczyniła się do wygranej naszego województwa w klasyfikacji – wyjaśnia Łukasz Scheffler, trener takweondzistów.

W poniedziałek 30 kwietnia, na zaproszenie burmistrza Mariana Szkudlarka medaliści gościli w swarzędzkim ratuszu.

Dodajmy, że kilkoro swarzędzkich zawodników ma szansę reprezentować Polskę oraz naszą gminę w mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną w Manchesterze w październiku tego roku.

Gratulujemy!

- Reklama -