wtorek, 23 lipca 2024
21.7 C
Swarzędz

Od lipca nowe ulgi w autobusach

Zobacz także

- Reklama -

Swarzędzka Rada Miejska – na wniosek burmistrza Mariana Szkudlarka – przyjęła na ostatniej sesji kolejne zwolnienia z opłat za korzystanie  ze Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. Od 1 lipca br. bezpłatnie swarzędzkimi autobusami będą mogły podróżować osoby po 60 roku życia, które nabyły prawa emerytalne oraz osoby, które będą korzystać z kolei metropolitalnej.

O planowanych kolejnych ulgach informowaliśmy już w poprzednim numerze TS. Przypomnijmy. Tydzień temu podczas konferencji prasowej burmistrz Marian Szkudlarek zapowiedział wprowadzenie kolejnego elementu tzw. darmowej komunikacji. Tym razem bezpłatnymi przejazdami autobusami Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej mieliby zostać objęci mieszkańcy, którzy ukończyli 60 lat i nabyli prawa emerytalne oraz  pasażerowie, którzy będą posiadali bilety na wszelkiego typu wyjazdy związane z komunikacją kolejową – podkreślał w trakcie konferencji gospodarz miasta. Oznacza to, że z opłat za korzystanie z komunikacji autobusowej w Swarzędzu będą zwolnione osoby posiadające kolejowy bilet okresowy lub ważny na dany dzień bilet kolejowy, który obejmuje swoim zasięgiem stacje lub przystanki położone na terenie naszej gminy, tj.: Ligowiec, Kobylnica, Paczkowo i Swarzędz. – Może to być bilet zakupiony przez internet, przez specjalną aplikację lub po prostu w kasie. Ważne, żeby był w danym dniu ważny. Oczywiście honorowane będą również wszystkie bilety okresowe, na podstawie których pasażerowie mogą korzystać z kolei, np. podczas dojazdów do i z Poznania – wyjaśniał burmistrz Szkudlarek.

Zapowiadane przez gospodarza projekty zyskały aprobatę radnych. Podczas majowej sesji rada miejska jednogłośnie przyjęła kolejne zwolnienia z opłat za korzystanie z usług Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. Dzięki temu, od 1 lipca br.  w Strefie I (teren gminy), zostaną wprowadzone bezpłatne przejazdy dla zamieszkałych na terenie gminy osób, które w podróżach aglomeracyjnych łączą przejazd Swarzędzką Komunikacją Autobusową z publicznym transportem kolejowym oraz dla zamieszkałych na terenie gminy Swarzędz osób w wieku powyżej 60 roku życia, które nabyły uprawnienia emerytalne.

Przyjęte podczas ostatniej sesji ulgi to kolejne już elementy tzw. darmowej komunikacjiOd 1.01.2016 r. z bezpłatnych przejazdów korzystają dzieci, opiekunowie z rodzin wielodzietnych oraz osoby w wieku 65+, a od 1.01.2017 roku bezpłatne korzystanie z usług Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej przysługuje zamieszkałym na terenie naszej gminy uczniom do 24 roku życia oraz studentom.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -