sobota, 22 czerwca 2024
20.8 C
Swarzędz

Z Sejmu do ratusza?

W konferencji udział wzięli m.in. przewodniczący wielkopolskiej PO Rafał Grupiński, poseł PO Waldy Dzikowski, przewodnicząca Nowoczesnej w Wielkopolsce Katarzyna Kierzek-Koperska, marszałek województwa Marek Woźniak oraz starosta poznański Jan Grabkowski.

Zobacz także

- Reklama -

Potwierdziły się docierające do nas informacje. Podczas konferencji prasowej Koalicji Obywatelskiej Bożena Szydłowska oficjalnie zapowiedziała swój start w zbliżających się wyborach samorządowych. Obecna posłanka Platformy Obywatelskiej zamierza po raz drugi ubiegać się o urząd burmistrza naszej gminy.

Pogłoski o tym, że Bożena Szydłowska, poseł na sejm trzech ostatnich kadencji, szykuje się do startu w jesiennych wyborach na burmistrza Swarzędza pojawiły się już kilkanaście tygodni temu. W miniony poniedziałek doniesienia te zostały oficjalnie potwierdzone. Podczas konferencji Koalicji Obywatelskiej w EuroHotelu pani poseł została zaprezentowana jako wspólny kandydat PO i Nowoczesnej na gospodarza naszej gminy. – Swarzędz to moje miasto, znam i rozumiem jego potrzeby. Przez niespełna rok miałam zaszczyt pełnić funkcję burmistrza Swarzędza i muszę powiedzieć, że był to rok bardzo intensywnej pracy, niektórym nie uda się przez 4 lata uczynić tego, co mnie się udało zrobić w ciągu jednego roku. – mówiła poseł Bożena Szydłowska, przypominając że to za jej burmistrzowskiej kadencji  (rozpoczęła urzędowanie w 2006 r., ale w 2007 r. porzuciła Swarzędz na rzecz pracy w parlamencie) uruchomiono połączenie poznańskiej linii autobusowej nr 55 ze Swarzędzem, zawiązano współpracę z prywatnymi operatorami przedszkoli, do Swarzędza wrócił też wówczas Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego. – Dziś, kiedy po raz kolejny podejmuję decyzję, by ubiegać się o urząd burmistrza z uwagą wsłuchuję się w potrzeby, w opinie, w krytyczne uwagi, które przekazują mi swarzędzanie – podkreślała w swoim wystąpieniu parlamentarzystka. – Chciałabym, żeby tu było miejsce dla wszystkich: i dla tych, co mieszkają od niedawna i dla tych, którzy żyją tu od pokoleń. Chcę aby Swarzędz był nowoczesny, europejski, dobrze zarządzany, żeby władze samorządowe dbały o wszystkie grupy społeczne, o wszystkie pokolenia, o wspólnoty lokalne. – przekonywała B. Szydłowska. Jak podkreśliła, dotychczasowa praca w parlamencie była dla niej dużym wyzwaniem, ale i nauką, z której zamierza korzystać podczas ewentualnej pracy samorządowca: – Pozwoliła mi zrozumieć mechanizmy sprawowania władzy, realizowania różnych politycznych projektów, pozwoliła mi zrozumieć i nauczyć się dużo więcej. – przekonywała pani poseł, mówiąc także o konieczności dobrej współpracy z instytucjami i władzami sąsiednich miejscowości. W konferencji udział wzięli obok Bożeny Szydłowskiej przewodniczący wielkopolskiej PO Rafał Grupiński, poseł PO Waldy Dzikowski, przewodnicząca Nowoczesnej w Wielkopolsce Katarzyna Kierzek-Koperska, marszałek województwa Marek Woźniak oraz starosta poznański Jan Grabkowski. Obie partie opracują też wspólną listę wyborczą do rady miejskiej.

O urząd burmistrza naszej gminy z Bożeną Szydłowską batalię stoczy, przypomnijmy, obecny gospodarz miasta, bezpartyjny Marian Szkudlarek oraz Witold Garstka z Prawa i Sprawiedliwości. Czy pojawi się kolejny, czwarty kandydat? Czas pokaże.

 Bożena Szydłowska (l.67) została wybrana na urząd burmistrza w 2006 roku. W 2007 r., wystartowała do Sejmu z listy PO, zdobywając mandat poselski. Zrezygnowała z funkcji burmistrza jesienią 2007 roku, po niecałym roku rządzenia gminą.

- Reklama -
- Reklama -