niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Grasowali z młotkiem

Zobacz także

- Reklama -

Policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn, którzy na swoim koncie mają akty wandalizmu w naszym mieście: zniszczenie lamp i ławek przy Alei nad Jeziorem Swarzędzkim  oraz podpalenie altany śmietnikowej. Teraz prokurator zadecyduje o losie sprawców.

 Policjanci pionu kryminalnego swarzędzkiej policji od połowy kwietnia pracowali nad sprawą zniszczenia lamp, ławek i koszy na śmieci na Alei przy Jeziorze Swarzędzkim. Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz wycenili straty dokonane wówczas przez wandali na kwotę 15.000 zł.  Sprawców udało się  namierzyć. – Długie godziny spędzone przy analizie monitoringów przyniosły efekty i dały możliwość wytypowania sprawców tego czynu. Okazali się nimi  dwaj młodzi mieszkańcy Swarzędza: 19- latek i 20- latek. – relacjonuje komisarz Piotr Borowiak, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Swarzędzu. Jak się okazało jeden z mężczyzn jest pracownikiem firmy budowlanej, wykonującej prace na terenie naszego miasta. Zniszczenia przy Alei na Jeziorem sprawcy dokonali przy użyciu młotka i będąc pod wpływem alkoholu. Ale to nie jedyny akt wandalizmu w ich wykonaniu. – Obaj zatrzymani mężczyźni są również sprawcami podpalenia altany śmietnikowej na os. Kościuszkowców 9, do którego doszło w kwietniu tego roku. – dodaje kom. Borowiak. W tym przypadku  straty wyceniono na 7.000 zł. Jaki los czeka młodych mężczyzn? Policjanci po przedstawieniu zarzutów obu podejrzanym przekazali sprawę do Prokuratury Rejonowej Poznań – Wilda. – Teraz o losie zatrzymanych zadecyduje prokurator – wyjaśnia wiceszef swarzędzkiej policji. Dodajmy, że obaj młodzieńcy już w przeszłości mieli konflikt  z prawem.

Fot. KP Swarzędz

Fot. Policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn, którzy na swoim koncie mają akty wandalizmu w naszym mieście: zniszczenie lamp i ławek przy Alei nad J. Swarzędzkim  oraz podpalenie altany śmietnikowej.

- Reklama -
- Reklama -