środa, 19 czerwca 2024
16.5 C
Swarzędz

Zmiany w organizacji ruchu podczas Dni Swarzędza

Zobacz także

- Reklama -

22, 23 i 24 czerwca br. na polanie przy ulicy Strzeleckiej odbędzie się największa swarzędzka impreza czyli popularne „Dni Swarzędza”. Organizatorzy spodziewają się kilkutysięcznej publiczności, w związku z tym – na najbliższy weekend – przygotowano zmianę organizacji ruchu w pobliżu imprezy.

Wieczorami Strzelecka zamknięta dla ruchu

W piątek, 22 czerwca (w godz. 15:00 – 02:00 dnia następnego), w sobotę, 23 czerwca (w godzinach 13:00 – 02:00 dnia następnego) oraz w niedzielę, 24 czerwca (w  godzinach 13:00 – 02:00 dnia następnego) zostanie zamknięta dla ruchu ulica Strzelecka na odcinku od skrzyżowania z ulicami Jesionową i Paderewskiego do ulicy Stawnej oraz ul. Kosynierów na odcinku od ul. Św. Marcina do Pływalni „Wodny Raj”  w terminie od 22 czerwca godz. 06:00 do 25 czerwca godz. 02:00.

Którędy objazdy?

Objazd zaplanowany jest ulicą Jesionową, drogą krajową nr 92 do ul. Stawnej. Ruch ulicą Paderewskiego odbywać się będzie w jednym kierunku od ul. Stawnej. Na ulicach: Stawna, Strzelecka i Paderewskiego, obowiązywać będzie zakaz parkowania pod groźbą odholowania pojazdu. Dzięki uprzejmości Centrum Sport & Fitness Atrium, na terenie Atrium przy ul. Strzeleckiej 35 A, zlokalizowany będzie ogromny parking, na który zaprowadzi Państwa ulica Stawna lub Strzelecka od strony Zielińca. – Zwracamy się z prośbą o przestrzeganie zmian w organizacji ruchu, zwracanie uwagi na tymczasowe znaki drogowe oraz stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem, a tym samym dbających o bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprezy – podkreślają organizatorzy. Organizatorzy informują też, że na czas „Dni Swarzędza 2018″ niemożliwe będzie korzystanie ze ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Strzeleckiej, a także ograniczone zostanie korzystanie z parkour’u.

 

Parkingi w pobliżu imprezy:

-parking Centrum Sport & Fitness Atrium przy ul. Strzeleckiej 35A

-parking przy Pływalni Wodny Raj, ul. Kosynierów

-parking przy hali sportowej SCSiR, ul. św. Marcina 1.

Bezpłatna komunikacja w czasie Dni Swarzędza

Decyzją burmistrza Mariana Szkudlarka podczas tegorocznych Dni Swarzędza w dniach 22, 23 i 24 czerwca przejazdy Swarzędzką Komunikacją Autobusową będą dla wszystkich bezpłatne. Dotyczy to wszystkich linii autobusowych Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. Bezpłatne przejazdy będą obowiązywały od piątkowego poranka do nocy z niedzieli na poniedziałek.

kk

- Reklama -
- Reklama -