czwartek, 25 lipca 2024
22.2 C
Swarzędz

Były radny aresztowany

Zobacz także

- Reklama -

Zbigniew A., były swarzędzki radny kilku kadencji, nauczyciel a obecnie dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Poznaniu jest podejrzany o molestowanie uczennic. Dwa tygodnie temu – na wniosek prokuratury –  trafił na trzy miesiące  do aresztu. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

We wtorek, 19 czerwca br. w Swarzędzu został zatrzymany były samorządowiec, były członek Zarządu Gminy i radny kilku kadencji, a  obecnie dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Poznaniu, Zbigniew A. Mężczyzna jest podejrzewany o molestowanie uczennic ze swojej szkoły. – Podejrzanemu mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty na szkodę małoletnich,  które miały polegać na tym, że doprowadził małoletnie do poddania się innej czynności seksualnej  – wyjaśnia sędzia Aleksander Brzozowski, rzecznik poznańskiego Sądu Okręgowego. Niewykluczone jednak, że pojawią się kolejne zarzuty. Na wniosek prokuratury Zbigniew A. został aresztowany na trzy miesiące, uznano bowiem, że dyrektor mógłby na wolności mataczyć i wpływać na zeznania ofiar. – 20 czerwca br. zapadło postanowienie o areszcie tymczasowym dla Zbigniewa A. Sąd uznał bowiem, że  zgromadzony materiał dowodowy uprawdopodabnia w wysokim stopniu, że czyny te miały miejsce. Sąd uznał, że należy zastosować areszt tymczasowy na 3 miesiące, aby zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania i tym samym uniemożliwić podejrzanemu ewentualne matactwo, czyli oddziaływanie na świadków; ale także też dlatego, że jeden z czynów o które mężczyzna jest podejrzewany, jest zagrożony surową karą, w związku  z tym podejrzany mógłby utrudniać postępowanie. – dodaje sędzia Aleksander Brzozowski. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy śledczy dysponują nie tylko zeznaniami uczennic; dowodami w sprawie mają być także przesłane smsy i maile.

Co grozi byłemu swarzędzkiemu radnemu? –  Ustawowo jeden z czynów o które mężczyzna jest podejrzewany, jest zagrożony karą więzienia do lat 8, a drugi czyn karą więzienia do lat 5. –  dodaje rzecznik Sądu Okręgowego.

56 – letni były swarzędzki samorządowiec nie przyznaje się do winy.  Przysługuje mu możliwość złożenia zażalenia na postanowienie Sądu o areszcie.

Przypomnijmy, że Zbigniew A. został już w 2006 roku oskarżony przez uczennicę Zespołu Szkół nr 1  w Swarzędzu o niestosowne zachowanie. Szkoła, która podlega Starostwu Powiatowemu zgłosiła sprawę do Kuratorium, złożono także zawiadomienie do Prokuratury. Prokuratura Poznań – Wilda po kilkunastu miesiącach sprawę umorzyła. Być może teraz śledczy ponownie przyjrzą się  sprawie sprzed 12 lat.

- Reklama -
- Reklama -