O krok od tragedii na krajówce

Na zamknięte – w powodu triathlonu - skrzyżowanie Poznańska – Kirkora w Swarzędzu, usiłował wjechać 56 – letni kierowca. Miał 3 promile alkoholu.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w minioną niedzielę, na trasie krajowej nr 92. Na zamknięte – w powodu triathlonu – skrzyżowanie Poznańska – Kirkora w Swarzędzu, usiłował wjechać 56 – letni kierowca. Okazało się, że delikwent ma prawie 3 promile alkoholu  a na dodatek jechał bez prawa jazdy.

W miniony weekend, przez wiele godzin odcinek trasy krajowej nr 92 – przebiegający przez nasze miasto –  był zamknięty ze względu na odbywające się w sobotę i niedzielę zawody triathlonowe. Mimo zakazu, w niedzielę, około godziny 10.00 na krajówkę na wysokości skrzyżowania ulic Poznańska – Kirkowa (od strony byłego wysypiska śmieci) usiłował wtargnąć na drogę kierowca renault megane. Na szczęście został natychmiast zatrzymany przez policjantów zabezpieczających to skrzyżowanie. Jak się szybko okazało prowadzący auto był pijany. – Zatrzymany kierowca to 56 – letni poznaniak, karany już wcześniej za jazdę po pijanemu. Mężczyzna nie zastosował się do wyroku Sądu i jechał  bez prawa jazdy mając prawie 3 promile – wyjaśnia komisarz Piotr Borowiak, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Swarzędzu. Pijany kierowca spędził noc w areszcie, a następnie przedstawiono mu zarzuty popełnienia przestępstwa. Z uwagi na recydywę decyzją Sądu został aresztowany

- Reklama -