Swarek walczy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Drużyna juniorek młodszych Swarka Swarzędz wyjechała do Siemianowic Śląskich, gdzie o tytuł Mistrza Polski zagra 5 najlepszych dziewczęcych drużyn w kraju

28.06.2018 wystartowała XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich Śląskie 2018. Drużyna juniorek młodszych Swarka Swarzędz wyjechała do Siemianowic Śląskich, gdzie o tytuł Mistrza Polski zagra 5 najlepszych dziewczęcych drużyn w kraju.

Swarzędzanki debiutujące w imprezie tej rangi są najmłodszą drużyną rozgrywek. Dlatego w walce o medale nie są zaliczane do faworytek.  W piątek 06.07.2018 naprzeciwko swarzędzanek stanie najlepsza drużyna województwa dolnośląskiego – UKS Orient Łozina. Srebrne medalistki Mistrzostw Polski sprzed roku awansowały do Olimpiady Młodzieży po turnieju barażowym, w którym zdeklasowały zespół z AZS Politechniki Poznańskiej. W sobotę 07.07.2018 będzie miał miejsce pojedynek z murowanym faworytem Olimpiady, zespołem LKS Gąsawa. Drużyna z Pałuk od 2 lat wygrywa w kategorii juniorek młodszych praktycznie wszystko. W zeszłym roku była najlepsza w Olimpiadzie Młodzieży, w obecnym sezonie wygrała Halowe Mistrzostwa Polski. W swoim składzie ma kilka Młodzieżowych Reprezentantek Polski.W niedzielę 08.07.2018 w ostatnim meczu Swarek zmierzy się z zespołem KS Hokej Start Brzeziny, od lat należącym do najlepszych w kraju. Jak podkreśla trenerka Swarka Oriana Walasek tegoroczny występ na Olimpiadzie należy traktować jako przetarcie w najbardziej prestiżowych zawodach w Polsce. Każdy z rywali przystępować będzie do meczu ze Swarkiem w roli faworyta i każdy zdobyty punkt będzie traktowany jako sukces.

Trzymamy kciuki!

- Reklama -