Regionaliści wspominali znanego kronikarza

Sylwester Rychlewski, stolarz, społecznik, kronikarz, prawdziwy człowiek renesansu i wielu pasji był bohaterem ostatniego - przez wakacyjną przerwą – spotkania swarzędzkich regionalistów. Fot. H. Staniewska

Sylwester Rychlewski, stolarz, społecznik, kronikarz, prawdziwy człowiek renesansu i wielu pasji był bohaterem ostatniego – przez wakacyjną przerwą – spotkania swarzędzkich regionalistów, skupionych w Towarzystwie Miłośników Ziemi Swarzędzkiej.

W ostatni czwartek czerwca, w gościnnych progach Biblioteki Publicznej na os. Czwartaków spotkali się swarzędzcy regionaliści, członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Swarzędzkiej i sympatycy historii naszej gminy. Bohaterem czerwcowego spotkania był Sylwester Rychlewski, znany i zasłużony dla naszej gminy mieszkaniec, stolarz, chórzysta, społecznik i pasjonat, który na łamach swoich kronik – zapisał historię naszej gminy – będących prawdziwą skarbnicą wiedzy o naszym mieście. Postać nieodżałowanego kronikarza przypomniała Hanna Jałocha, a jej prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem regionalistów, którzy mogli powspominać kronikarza i zapoznać się z pozostawionym dla potomności dorobkiem. Kolejne spotkanie regionalistów odbędzie się we wrześniu.

- Reklama -