czwartek, 18 kwietnia 2024
4.9 C
Swarzędz

Będzie pomoc dla rolników dotkniętych suszą

Zobacz także

- Reklama -

W miniony wtorek burmistrz Marian Szkudlarek zaproponował by poszkodowanych przez suszę rolników zwolnić  z płacenia III i IV raty podatku rolnego za 2018 rok. Propozycja gospodarza gminy trafi teraz pod obrady radnych.

W miniony wtorek burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek skierował do Rady Miejskiej projekt uchwały, która ma pomóc rolnikom z naszej gminy poszkodowanym przez suszę. W projekcie tym gospodarz Gminy zaproponował  by zwolnić ich z obowiązku zapłacenia III i IV raty podatku rolnego za rok 2018. „Ulgę stosuje się do użytków rolnych w gospodarstwach dotkniętych suszą w 2018 r., co do których Komisja sporządziła protokół z oszacowania zakresu i wysokości szkód (…) – czytamy w projekcie uchwały, która trafi teraz pod obrady rajców. – Szkody, jakie spowodowała klęska suszy w naszej gminy są wysokie. Dlatego jak najbardziej zasadne jest podjęcie działań zmierzających do ich złagodzenia. Stąd projekt uchwały w sprawie udzielania ulg w podatku rolnym, którą skierowałem do radnych – informuje burmistrz Marian Szkudlarek. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na sierpniowej sesji.

Projekt uchwały – jak poinformował swarzędzki magistrat – został również wysłany do oceny Ministerstwa Środowiska i Rozwoju Wsi.

- Reklama -
- Reklama -