wtorek, 23 kwietnia 2024
2 C
Swarzędz

Odkryli poletko marihuany

W minionym tygodniu swarzędzcy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi odkryli i zabezpieczyli około 50 konopi indyjskich, rosnących na jednym z pól w Wierzenicy. Fot. KP Swarzędz

Zobacz także

- Reklama -

W minionym tygodniu swarzędzcy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi odkryli i zabezpieczyli około 50 krzewów konopi indyjskich, rosnących na jednym z pól w Wierzenicy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że to tzw. samosiejka.

Policjanci z Komisariatu w Swarzędzu wspólnie ze Strażnikami Miejskimi zabezpieczyli – w minionych dniach – około 50 krzewów konopi indyjskich, rosnących w nieregularnym układzie na jednym z pól w Wierzenicy. – Rośliny były rozsiane na dużym terenie jednak ze wstępnych oględzin wynika, że nie jest to celowa hodowla, a raczej tzw. samosiew – wyjaśnia komisarz Piotr Borowiak, wiceszef swarzędzkiej policji i jak dodaje –  zabezpieczone krzewy trafią teraz do biegłych z laboratorium kryminalistycznego KWP w Poznaniu celem określenia zawartości THC (TetraHydroCannabinol czyli substancja psychoaktywna zawarta w konopiach indyjskici – przyp. red.). Od wyników tych badań będzie zależał dalszy tok czynności. Jak się okazuje to nie pierwszy przypadek ujawnienia konopi w tym rejonie. Już w poprzednich latach również likwidowano krzewy z tego rejonu, które rozsiewają się nieregularnie.

- Reklama -
- Reklama -