poniedziałek, 15 lipca 2024
22.9 C
Swarzędz

Swarek wicemistrzem Polski w kategorii dzieci!

Zobacz także

- Reklama -

Srebrne medale zdobył Swarek podczas turnieju finałowego Grand Prix Polski dzieci w hokeju na trawie. W drodze do finału chłopcy ze Swarka wygrali 9 spotkań, ulegając dopiero w finale swojemu największemu rywalowi, drużynie UKS SP26 Poznań.

W dniach 08-09.09.2018 w Poznaniu odbył się ogólnopolski turniej podsumowujący dziecięce rozgrywki hokejowe w sezonie 2017/2018. Do Poznania przyjechało 20 drużyn z całej Polski. W turnieju nie zabrakło również dwóch drużyn ze Swarka: chłopców i tradycyjnie rywalizujących z chłopcami dziewcząt.

Pierwszą fazę eliminacji obie swarzędzkie drużyny przeszły „jak burza”. Chłopcy wygrali z Gladiatorami Gościeszyn 2:1, Bałaganami Łubianka 6:0, Polonią Wrocław 5:0 i Wartą Poznań 3:0. Dziewczęta natomiast rozbiły Pomorzanin Toruń 8:0, Orlęta Sosnowiec 3:0, Orient Łozina 4:0 i AZS AWF Poznań 5:0.

W drugiej fazie eliminacji Swarki kontynuowały świetną passę. Chłopcy zwyciężyli z KS Cieszyn 2:1, Orlętami Sosnowiec 3:1 i Lipnem Stęszew 2:0. Natomiast dziewczęta wygrały z Gladiatorami Gościeszyn 3:0, LKS Gąsawą 3:1 i przegrały z późniejszym zwycięzcą zawodów UKS SP26 Poznań 0:1.

Niedzielne ćwierćfinały zaczęły się od zwycięstwa chłopaków nad Gladiatorami Gościeszyn. W drugim ćwierćfinale dziewczęta pechowo przegrały z silną drużyną z Cieszyna. W półfinale chłopcy zrewanżowali się Cieszynianom za porażkę dziewcząt i wygrali z nimi 2:0. Finał przeciwko drużynie UKS SP26 Poznań, niestety nie ułożył się po myśli Swarka. Mecz zakończył się wynikiem 0:3.

Dziewczęta w walce o miejsca wygrały dwa mecze: z Gladiatorami Gościeszyn 4:1 i LKS Gąsawą 2:0, kończąc rozgrywki na miejscu 5. Na pewno pozostał lekki niedosyt, bo przy odrobinie szczęścia dziewczęta mogły zdobyć medal. Turniej był też wielkim sukcesem działaczy klubu UKS Swarek Swarzędz, którzy na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki podjęli się organizacji tego sportowego święta. Według opinii wszystkich gości był to najlepiej zorganizowany turniej dziecięcy od lat!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -