wtorek, 16 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

Z nożem napadł na kobietę

Zobacz także

- Reklama -

Tydzień temu w Uzarzewie doszło do kolejnego już napadu na kobietę świadczącą usługi seksualne. 41 – letni mężczyzna zadał swojej ofierze dwie głębokie rany nożem, wyrwał torebkę i odjechał samochodem. Po kilku godzinach został zatrzymany przez swarzędzką policję w Pobiedziskach. Grozi mu do 12 lat więzienia. Ofiara trafiła do szpitala.

We wtorek, krótko po godzinie 11.00 w Uzarzewie doszło do napadu na kobietę świadczącą usługi seksualne. Sprawca najpierw zaprosił swoją ofiarę do samochodu, a kiedy kobieta wsiadła, ruszył w kierunku przejazdu kolejowego a następnie polnej drogi. – Mężczyzna nagle zatrzymał samochód i grożąc nożem zażądał od kobiety oddania torebki. Kiedy pokrzywdzona próbowała uciec ze samochodu mężczyzna zadał jej dwie głębokie rany dłoni, co spowodowało, że ofiara wypuściła z rąk torebkę. Napastnik pozwolił jej wysiąść, po czym z dużą szybkością odjechał w kierunku Biskupic – relacjonuje komisarz Piotr Borowiak, wiceszef swarzędzkiego Komisariatu. Ranna kobieta zdołała dobiec do najbliższej posesji przy głównej drodze i tam poprosiła o pomoc. Właściciele posesji przewieźli ją do najbliższego punktu medycznego, a następnie do Komisariatu Policji, gdzie złożyła zawiadomienie o przestępstwie. – Policjanci ze Swarzędza już w trakcie udzielania kobiecie pierwszej pomocy podjęli działania prewencyjne i operacyjne na miejscu zdarzenia. Dokonano szczegółowych oględzin i rozpoczęto poszukiwania sprawcy. Do działań włączyli się również funkcjonariusze z Komisariatów Policji w Kostrzynie Wlkp i w Pobiedziskach. Sprawdzono każdy szczegół i ślad, podjęto kontrole pojazdów i osób odpowiadających rysopisowi sprawcy oraz zabezpieczono kilka zapisów z monitoringów – dodaje kom. Borowiak. Opłaciło się, bo kilka godzin po napadzie, na jednym z parkingów w gminie Pobiedziska policjanci znaleźli samochód, który pasował do użytego do rozboju w Uzarzewie. Dodatkowo auto nosiło ślady świeżych uszkodzeń, które mogły powstać na skutek ucieczki z miejsca zdarzenia. Policja ustaliła właściciela samochodu i niebawem swarzędzcy policjanci wkroczyli do mieszkania podejrzanego. – Okazał się nim 41 – letni mieszkaniec gminy Pobiedziska. Mężczyzna był bardzo zaskoczony całą sytuacją. Kiedy jednak kryminalni odnaleźli w jego mieszkaniu przedmioty należące do pokrzywdzonej oraz resztę pieniędzy za których część zdążył już zakupić alkohol, przyznał się do napadu na kobietę – dodaje wiceszef swarzędzkich stróży prawa. Sprawcę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Policjanci ze Swarzędza wystąpili do Prokuratury Rejonowej Poznań – Wilda o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Czy Prokuratura i Sąd przychylą się do tego wniosku okaże się w najbliższych dniach. Sprawcy – za czyn popełniony z art 280 par 2 Kodeksu Karnego czyli rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu – grozi od 3 lat do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. 41 – letni mężczyzna zadał swojej ofierze dwie głębokie rany nożem, wyrwał torebkę i odjechał samochodem./ Fot. KP Swarzędz

- Reklama -
- Reklama -