Czworo walczy o fotel

To już potwierdzona informacja. Witold Garstka, Marian Szkudlarek, Bożena Szydłowska i Anna Tomicką  walczą o fotel burmistrza. W minionych dniach czworo kandydatów – w wymaganym terminie – oficjalnie zarejestrowało się w Miejskiej Komisji Wyborczej.

Do wyborów pozostało niewiele ponad trzy tygodnie i wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. Kandydaci na burmistrza w wymaganym terminie stawili się w ratuszu i zarejestrowali w Miejskiej Komisji Wyborczej. O najwyższy fotel w naszej gminie walczą: Witold Garstka (41 lat, kandydat Prawa i Sprawiedliwości), Marian Szkudlarek obecny burmistrz Swarzędza, (58 lat, bezpartyjny kandydat  KWW Mariana Szkudlarka), Bożena Szydłowska (67 lat, posłanka PO, kandydatka Koalicyjnego Komitetu Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej) oraz Anna Tomicka, (63 lat, była burmistrz, obecnie na emeryturze). Szykuje się zatem pasjonująca rozgrywka.  Kto wygra tę walkę?

Witold Garstka

Kandydat KW Prawo i Sprawiedliwość, lat 41

Kandydat PiS na najwyższy urząd w gminie jest z wykształcenia ekonomistą, w 2000 roku ukończył studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku Zarządzanie i Marketing. Pracował m.in. w BZ WBK.

Marian Szkudlarek

Obecny burmistrz, kandydat KWW Mariana Szkudlarka, lat 58

Bezpartyjny. Samorządowiec od 2002 roku, przewodniczący Rady Miejskiej w latach 2010-2014. Absolwent Politechniki Poznańskiej. Ponadto jest licencjonowanym zarządcą nieruchomości. Prowadził własną działalność gospodarczą.

Bożena Szydłowska

Posłanka PO, kandydatka Koalicyjnego Komitetu PO i Nowoczesnej, lat 67

Członkini Platformy Obywatelskiej. Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, doradca podatkowy.  W latach 2002-2006 pełniła funkcję przewodniczącej rady. W latach 2006-2007 była burmistrzem Swarzędza. Od 2007 roku zasiada w Sejmie. Jest emerytką.

Anna Tomicka

Kandydatka KWW Anny Tomickiej, lat 63

Z wykształcenie ekonomistka, obecnie na emeryturze. Od 1994 roku zasiada w swarzędzkim samorządzie, w latach 1998-2002 jako przewodnicząca RM, od 2002r. do 2006r, oraz od III 2008r do 2014r. jako burmistrz Swarzędza.

- Reklama -