Mieszkańcy wybrali obserwatorium astronomiczne i ścieżkę nad jeziorem

- Reklama -

W Swarzędzu powstanie Obserwatorium Astronomiczne. Projekt ten po nazwą Swarzędzkie Gwiezdne Wrota wygrał jako Główny Projekt w Budżecie Obywatelskim. Na inwestycję tą zagłosowało ponad 3,2 tysiące mieszkańców naszej gminy. To nie jedyny jednak zwycięski projekt. Realizowanych będzie jeszcze siedem innych.

Znamy wyniki głosowania mieszkańców na inwestycje w Budżecie Obywatelskim. Podczas konferencji prasowej – burmistrz Marian Szkudlarek przedstawił zwycięskie projekty. Najwięcej głosów, bo 3280 uzyskał Projekt Obserwatorium Astronomicznego – Swarzędzkie Gwiezdne Wrota, który zwyciężył jako projekt główny. Wśród projektów lokalnych zwyciężyły:  ulice Szparagowa, Wiosenna i Rolna w Paczkowie – (dokumentacja),  boisko wielofunkcyjne w Rabowicach (dokumentacja) – oraz  budowa przedłużenia ścieżki rowerowej (dokumentacja). Natomiast w Projektach dodatkowych najwięcej głosów zdobyły: projekt rodzinnego placu gier i zabaw w Gruszczynie, adaptacja terenu Ośrodka Kultury (dokumentacja), plac rekreacyjno-wypoczynkowy w Wierzenicy i swarzędzcy patroni ulic. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 5 tys. mieszkańców. Za rok – jak obiecał gospodarz Gminy – kwota na projekty budżetu obywatelskiego zostanie zwiększona do 2,5 mln zł i dodatkowo obejmie tzw. projekty miękkie.

Zwycięskie projekty:

Projekt główny:

Swarzędzkie Gwiezdne Wrota – obserwatorium astronomiczne – otrzymał 3280 głosów

 

Projekty lokalne:

  1. Ulice: Szparagowa, Wiosenna i Rolna w Paczkowie – (dokumentacja) 1795

głosów

  1. Boisko wielofunkcyjne w Rabowicach (dokumentacja) – 1135 głosów
  2. Budowa przedłużenia ścieżki rowerowej (dokumentacja) – 1135 głosów

 

Projekty dodatkowe:

  1. Projekt rodzinnego placu gier i zabaw w Gruszczynie 1790 głosów
  2. Adaptacja Terenu Ośrodka Kultury (dokumentacja) 758 głosów
  3. Plac rekreacyjno-wypoczynkowy w Wierzenicy 748 głosów
  4. Swarzędzcy Patroni – 590 głosów

fot. Wśród zwycięskich projektów, które będą realizowane jest także wydłużenie ścieżki rowerowej wzdłuż Jeziora Swarzędzkiego aż do granic z Poznaniem.

- Reklama -