Jak głosował Swarzędz?

49

134 osoby  z 5 Komitetów Wyborczych  walczyło w minioną niedzielę o 21. miejsc w swarzędzkiej Radzie Miejskiej. Najwięcej głosów otrzymała Barbara Czachura – 1422 głosy, Adrian Senyk – 769 głosów i Grzegorz Taterka – 725 głosów (wszyscy z KWW Mariana Szkudlarka) oraz Anna Baranowska – Graczyk – 723 (Koalicja Obywatelska) oraz Mateusz Matuszak – 706 (KWW Mariana Szkudlarka).

5 Komitetów Wyborczych  zarejestrowało – kilka tygodni temu – kandydatów do Rady Miejskiej w Swarzędzu. Trzy z nich to komitety ogólnopolskie (KW Bezpartyjni Samorządowcy, KW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, KW Prawo i Sprawiedliwość) oraz dwa lokalne: KWW Mariana Szkudlarka oraz KWW Anny Tomickiej.  

Ile głosów otrzymali poszczególni kandydaci?

OKRĘG NR 1 (Południe)

Bezpartyjni Samorządowcy:

  1. Stawicki Bartosz Adrian – 242 głosy,
  2. J. Czujewicz Jacek- 83,
  3. A.Talarczyk – 135,
    4. B. Stiller – 40,
  4. J. Maćkowiak – 30,
  5. D. Sabisz – 59,
  6. S. Krzemieniewska – 30,
    8. M. Fabrowski – 93,

 Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska

  1. P. Garsztka – 528 głosów
  2. J. Wojtysiak – 484,
  3. A.Nowotarska – 187,
  4. I. Cwojdzińska -116,
  5. Ł. Szczepaniak – 55,
  6. H. Janowska – 79,
  7. M.Romanowska – 59,
  8. W. Nawrocki – 121,

Prawo i Sprawiedliwość

  1. T. Lewandowski -655 głosów
  2. E.Majka – 255,
  3. M. Ratajczyk – 29,
  4. B. Hojczyk – 27,
    5. D. Bakan, 20,
  5. M. Ratajczak – 25,
  6. M.Wesołowski – 48,
  7. A. Zawadka – 32

KWW Anny Tomickiej

  1. A.Dolata – 176 głosów, 
  2. E. Wiszniewska-Hofman – 25,
  3. K. Piana – 93,
  4. A. Dukiewicz-Przekop – 30,
  5. H. Kosturski – 38,
  6. M.Konopa – 7 ,
  7. K. Dominas – 37,

KWW Mariana Szkudlarka

  1. Matuszak Mateusz – 706 głosów,
  2. A.Graczyk – 238,
  3. T.Majchrzak – 390,
  4. I. Nowak – 152,
  5. T. Zwoliński – 85,
  6. E.Cholewicka – 263,
  7. M.Tylkowski – 199,
    8. M. Szkudlarek – 490,

OKRĘG NR 2 (centrum i północ)

 Bezpartyjni Samorządowcy

  1. A. Choryński  – 204,
  2. P. Budziński – 122,
  3. J. Walewska – 69,
    4. M. Szramkowski – 293,
  4. B. Toboła -73,
  5. D. Bugajski – 137,
  6. M. Kozłowska – 45,
  7. A. Kubacka – 109,
  8. P. Brodziszewska – 59,

Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska

  1. W.Kmieciak – 493,
  2. A. Zawada-Chmiel – 344,
  3. G. Braciszewska – 108,
    4 E. Jacek – 150,
  4. M.Filary-Rogacka – 179,
  5. A.Sobaszkiewicz-Lesińska – 216,
    7. M. Staniewski – 25,
  6. Sz. Słomiński – 72,
  7. T. Baranowski -121,

 Prawo i Sprawiedliwość

  1. T. Jęczmionka – 406,
  2. Z.Kulczyński – 211,
  3. A. Małyszka – 182,
  4. M. Miszkiel – 66,
  5. I.Przekop – 49,
  6. Sz. Kucharski – 58,
  7. D. Ratajczyk Dagmara, -39,
  8. W. Machowiak – 17,
  9. W. Konys Wanda – 419,

KWW Anny Tomickiej

  1. A. Tomicka – 443,
  2. A. Gałuszka -161,
  3. T. Rucińska- 53,
  4. A.Kowalewska – 16,
    5. M. Kłopocki -7,
  5. M. Kędzierski – 53,
  6. K. Dembińska – 4,
    8. P. Górny – 26,
  7. J. Kosturska -10,

KWW Mariana Szkudlarka

  1. G. Taterka – 725,
  2. J. Hejnowski – 173,
  3. P. Baranowski – 358
    4. B. Kucharska – 362,
  4. G, Kurkowiak-Socha – 242,
  5. A. Kobza – 128,
    7. D. Kapturska – 45,
  6. M. Matuszewska – 111,
  7. R. Kamprowski – 150

OOKRĘG NT 3 (WSIE)

Bezpartyjni Samorządowcy

  1. D. Książkiewicz – 341,
  2. A.Borówczak – 114,
  3. E. Zawada -78,
    4. R. Świątek Rafał – 114,
  4. B. Bielawiak – 134,
  5. A.Rębacz – 36,
    7. G. Sipińska – 101,
  6. K. Dera – 27,
  7. J.Wojciechowski – 98,
    10. M. Madanowski -103,

Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska

  1. A. Baranowska-Graczyk – 723,
  2. Z. Majchrzak – 188,
    3. E. Kopińska – 128,
  3. W. Andrzejewski Wojciech – 57,
    5. A. Staniszewska – 48,
  4. M. Bronowicz – 47,
    7. B Andre, – 76,
  5. M.Ziółkowska – 72,
  6. B.Nawrocki – 55,
    10. W. Buczyński -254,

Prawo i Sprawiedliwość

  1. Sz. Kurpisz Szymon- 635,
  2. M. Młodziński – 170
    3. D. Nowicki – 53,
  3. A. Stoińska – 58
  4. D, Hamera – 23,
    6. E. Paczyńska Elżbieta – 44,
  5. P. Witkowski – 55,
  6. M. Drgas – 39,
    9. J. Karolczak – 26,
  7. K.Buchwald-Sołowiej- 56,

KWW Anny Tomickiej

  1. K. Tomaszewski -53,
  2. A.Golec – 49
  3. P. Kowalak – 96,
  4. S. Kościańska -32,
    5. M. Małyszka -85,
  5. T.Greinert-Czekalska – 89,
  6. H. Kiszka – 36,
    8. M. Oliński – 151,
  7. P.Kurowska – 34,
  8. Ł. Domina – 5,

KWW Mariana Szkudlarka

  1. Czachura – 1 422,
  2. Dyzma – 629,
  3. Senyk – 769,
  4. Słupiński – 230,  
  5. 5 K. Szaferska 237,
  6. M. Gabska – 65,
  7. Molik – 181,
  8. Golda-Wojtkowiak -136,
  9. Socha – 123.
  10. Wencel – 135,

Zebrała: kk

Źródło: PKW