sobota, 22 czerwca 2024
20.8 C
Swarzędz

Były radny z kolejnymi zarzutami o molestowanie

Zobacz także

- Reklama -

Zbigniewowi A. byłemu swarzędzkiemu radnemu, postawiono kolejne zarzuty o molestowanie seksualne. – Pokrzywdzonymi jest siedem kobiet, zarówno pełnoletnich jak i małoletnich – wyjaśnia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Michał Smętkowski. Mężczyzna nie przyznaje się do winy i odmawia składania zeznań.

Przypomnijmy. W czerwcu br. policjanci zatrzymali  Zbigniewa A., byłego członka Zarządu Gminy i radnego kilku kadencji, nauczyciela geografii, a ostatnio dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych w Poznaniu. Mężczyzna jest podejrzewany o molestowanie uczennic ze swojej szkoły.   Postępowanie przeciwko Zbigniewowi A. dotyczy przestępstw z art. 197§2 k.k.  i art. 199§3 k.k. – wyjaśniała kilka miesięcy temu rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej Magdalena Mazur – Prus. Mężczyźnie przedstawiono wówczas dwa zarzuty, które dotyczyły doprowadzenia małoletnich do poddania się innej czynności seksualnej.

Na wniosek prokuratury były samorządowiec został aresztowany na trzy miesiące.  Po złożeniu jednak zażalenia wyszedł na wolność za poręczeniem majątkowym w wysokości 40 tys. zł. Tymczasem śledztwo w tej bulwersującej sprawie cały czas się toczy i  Zbigniewowi A. postawiono kolejne zarzuty. – W oparciu o zebrany materiał dowodowy –  Zbigniewowi A. ogłoszono postanowienie o uzupełnieniu zarzutów. Obecnie podejrzanemu zarzucono popełnienie siedmiu czynów polegających na doprowadzeniu do poddania się innej czynności seksualnej przy wykorzystaniu stosunku zależności jak również naruszenia nietykalności cielesnej – wyjaśnia Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Jak się dowiedzieliśmy w poznańskiej Prokuraturze w  sprawie tej pokrzywdzonych jest siedem kobiet, zarówno pełnoletnich jak i małoletnich. Zbigniew A. cały czas nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. – Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat ośmiu – dodaje rzecznik poznańskiej Prokuratur Okręgowej.

Przy okazji obecnych wydarzeń powróciła sprawa dziwnego zachowania Zbigniewa A., która miała miejsce w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu kilkanaście lat temu. Już wtedy ówczesny radny i nauczyciel geografii został oskarżony przez jedną z uczennic z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu o niestosowne zachowanie. Wówczas Prokuratura Poznań – Wilda po kilkunastu miesiącach jednak sprawę umorzyła.  Jak będzie teraz? Jak nam przekazał prokurator Michał Smętkowski, planowany termin zakończenia śledztwa to grudzień 2018.

- Reklama -
- Reklama -