Trzy włamania na Zatorzu

Do trzech włamań doszło w ostatnim czasie na terenie domów jednorodzinnych w kwadracie ulic: Średzka, Pogodna, Kórnicka, Staniewskiego.

Do trzech włamań doszło w ostatnim czasie na terenie domów jednorodzinnych w kwadracie ulic: Średzka, Pogodna, Kórnicka, Staniewskiego. Sprawcy działali wieczorem, wybierając domy oddalone od siebie o kilkadziesiąt metrów. Łupem  złodziei padły pieniądze i biżuteria.

W ostatnim  czasie  doszło do trzech włamań  do domów jednorodzinnych w rejonie ulic: Średzka, Pogodna, Kórnicka, Staniewskiego. Włamywacze dostali się do domów  po wyłamaniu drzwi tarasowych od strony ogrodów. Z ustaleń Policji wynika, że sprawcy włamali się tego samego dnia, pomiędzy godziną 17:00 a 19:00, a ich celem były domy jednorodzinne,  oddalone od siebie zaledwie o kilkadziesiąt metrów. Jak się dowiedzieliśmy policja zabezpieczyła na miejscu zdarzeń wiele śladów kryminalistycznych, które są analizowane.

Policjanci apelują do mieszkańców osiedli domów jednorodzinnych, aby baczniej przyglądali się pojazdom i osobom, które poruszają się na tych osiedlach  i obserwują posesje lub pytają o nieznane osoby lub oferują jakieś usługi. – Tego typu włamania następują zawsze po wstępnej obserwacji, a sprawcy są pewni,  że mieszkańcy opuścili swoje domy. Są to często krótkie wyjazdy do sklepu, czy w celu załatwienia innych spraw i ten okres przestępcy wykorzystują do dokonania  włamania.  Łupem złodziei padają wyłącznie pieniądze  i biżuteria, nie zabierają większych przedmiotów typu laptop czy kamera, a jedynie to, co ukryją w kieszeniach.  W ten sposób oddalając się z miejsca zdarzenia nie zwracają na siebie uwagi – podkreśla komisarz Piotr Borowiak, wiceszef swarzędzkiego Komisariatu. – Do takich zdarzeń na terenie na terenie miasta i gminy nie dochodzi często, ale zawsze  zalecamy czujność i ostrożność wobec osób niezamieszkałych na danym terenie lub obserwujących posesje pieszo czy z zaparkowanych samochodów – dodaje kom. Borowiak.

- Reklama -