Czy Swarzędz pobije zeszłoroczny rekord WOŚP?

fot. W najbliższą niedzielę, po raz 27. odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra Jurka Owsiaka zagra także – tradycyjnie – i w naszej gminie.

371

W najbliższą niedzielę, po raz 27. odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra Jurka Owsiaka zagra także – tradycyjnie – i w naszej gminie. Czy Swarzędzkiemu Sztabowi WOŚP uda się pobić zeszłoroczny rekord i zebrać kwotę wyższą niż 233 tys. zł.? Wierzymy, że tak się stanie, tym bardziej, że atrakcji nie zabraknie.

Zbierają pieniądze na noworodki

W najbliższą niedzielę, 13 stycznia br. na ulice Swarzędza wyruszy ponad 500 wolontariuszy z puszkami, którzy będą zbierać datki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, w szczególności tomografów, rezonansów, aparatów do rtg, wysokiej jakości ultrasonografów, echokardiografów czy sprzętu endoskopowego.

Laserowe światełko do nieba!

Swarzędzki finał odbędzie się w Hali Sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie już od wczesnych godzin porannych będziemy grać wspólnie z Orkiestrą.  – W programie 27. Finału będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć swarzędzką Orkiestrę Dętą, Chór Męski Akord, wystąpią swarzędzkie  przedszkolaki, sekcja tańca i piosenki Ośrodka Kultury, swarzędzki zespół rockowy Revolfighter oraz gwiazda Finału, zespół Wanda i Banda – podkreśla Filip Przepióra, szef swarzędzkiego Sztabu WOŚP. W godz. 15.00-17.00 odbędzie się pierwsza z dwóch przewidzianych tur licytacji. Druga tura licytacji rozpocznie się po koncercie zespołu „Wanda i Banda” i potrwa do 20.00, kiedy to rozpocznie się „Światełko do nieba”.  W tym roku – jak informują organizatorzy – będzie to pokaz laserowy. W trakcie  całej imprezy, tradycyjnie będzie można skosztować grochówki od RSP Kruszewnia, a swarzędzkie Morsy wykąpią się przed halą przy św. Marcinie. – Nie może zabraknąć również kącika zabaw dla dzieci oraz oczywiście loterii fantowych. Nowością będzie specjalnie przygotowana strefa gier komputerowych przygotowana przez Good Game League, w której uczestnicy będą mogli pograć w gry Fifa 2019 oraz Rocket League.- dodaje Filip Przepióra.

Co możemy wylicytować?

Przede wszystkim Złote Serduszko Fundacji WOŚP, koszulki: Jakuba Błaszczykowskiego z autografem oraz Bartosza Kurka z autografem, koszulkę Lecha Poznań z autografem trenera Adama Nawałki, rejs jachtem po Zalewie Szczecińskim i Zatoce Pomorskiej ze skipperem, zwiedzanie fabryki Volkswagena we Wrześni, piłkę KKS Lech Poznań z autografami piłkarzy, szkolenia w Ośrodku Doskonalenia Jazdy Bednary, trening strzelecki z możliwością strzelania z m.in. AK 47 Kałasznikow czy pistoletu Glock, koszulkę i piłkę ze swarzędzkiego Memoriału Arkadiusza Gołasia z autografami najlepszego siatkarza świata Giby, Bartosa Kurka oraz Stephana Antigi. Ale to nie wszystko. Na licytujących czeka biżuteria, rower, kanapa, narty, vouchery na romantyczne kolacje lub rodzinne obiady, herby 16 województw na monetach dwuzłotowych, rakieta tenisowa, karnety na lekcje tenisa, obrazy wykonane metodą intarsji, zabytkowy gramofon po renowacji i wiele, wiele innych atrakcji!

Zapraszamy do udziału w 27 Finale WOŚP!

Pobijmy zeszłoroczny rekord!

Program Swarzędzkiego Finału WOŚP:

 • 11.00 – start IV Swarzędzkiego Biegu WOŚP,
 • 11.10 – występ Swarzędzkiej Orkiestry Dętej,
 • 11.50 – koncert Chóru Męskiego Akord,
 • 12.10 – występy przedszkolaków,
 • 12.20 – koncert Sekcji Piosenki Ośrodka Kultury,
 • 13.10 – Sekcja Tańca Ośrodka Kultury,
 • 14.00 – koncert zespołu REVOLFIGHTER,
 • 15.00 – licytacje,
 • 17.00 – koncert zespołu WANDA & BANDA,
 • 18.00 – licytacje,
 • 20.00 – Światełko do nieba.
W najbliższą niedzielę, 13 stycznia br. na ulice Swarzędza wyruszy ponad 500 wolontariuszy z puszkami, którzy będą zbierać datki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

- Reklama -