Swarzędzanie zdobyli 22 medale!

51

225 zawodników z 22 klubów wystartowało w minioną sobotę w Turnieju Zapaśniczym o Puchar Burmistrza Swarzędza. Drużynowo wygrała swarzędzka Unia, której zawodnicy zdobyli podczas imprezy aż 22 medale.

Turniej zapaśniczy o Puchar Burmistrza Swarzędza za nami. Impreza cieszyła się rekordową frekwencją – wystartowało 225. zawodników z 22 klubów (z 6 województw), w tym ekipa z Kaliningradu. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, o co zadbały czołowe drużyny w Polsce w szkoleniu dzieci i młodzieży.  Unia Swarzędz zdobywając 80 pkt. zdecydowanie wygrała klasyfikację drużynową, wyprzedzając Sobieskiego Poznań (40 pkt.) oraz Cartusię Kartuzy (37 pkt.)

Wszyscy nasi zawodnicy dzielnie walczyli i indywidualnie wywalczyli 22 medale. Złoto zdobyli: Aleksander Tracz, Filip Nowak, Aleksander Brzozowski, Tymoteusz Czarnota
Michał Kałużny i Kacper Konczalik. Srebro wywalczyli: Mateusz Kuciel, Piotr Socha, Patryk Remlein, Wojciech Zerba i Piotr Chełek. Brązowe medali zdobyli: Kacper Rachota
Jakub Buda, Patryk Krobski, Nicholas Kempiński, Aleks Mendel, Mateusz Wierzbiński