Ogromny sukces zapaśników!

529

Jakub Siemiński zdobył Puchar Polski kadetów w kategorii do 110kg, Piotr Chełek srebrny medal w kategorii do 71 kg, a Olaf Cierzniewski zajął 5 lokatę w kategorii do 65kg!

Trzyosobowa reprezentacja Unii Swarzędz pod wodzą trenera Piotra Leonarczyka wystartowała w Kostrzynie nad Odrą w Pucharze Polski kadetów. W zawodach wzięło udział 177 zawodników z 44 klubów. Jakub Siemiński w finale pokonał Kacpra Pogorzelskiego z Unii Racibórz. Absolutna dominacja naszego zawodnika w Kostrzynie! Ciężkie obozy na Białorusi oraz w Poznaniu, zawody Międzynarodowe na Białorusi i w Czechach oraz zdobyte tam doświadczenie procentuje.  Piotr Chełek jest najmłodszym rocznikiem w kategorii wiekowej kadet. Drugie miejsce i piękne walki Piotra to wspaniały wynik! Tym bardziej, że walczy w kategorii wyższej niż w poprzednim sezonie..

Olaf Cierzniewski tak samo jak Chełek jest najmłodszym rocznikiem w grupie kadetów i też walczył w wyższej kategorii wagowej. Olaf w walce i brązowy medal przegrywał już 8-1, ale zawziętość, ambicja i piękny rzut suplesowy doprowadziły do wyniki 8-6… do brązowego medalu zabrakło naprawdę niewiele. – Bardzo się cieszę z występu moich zawodników w Kostrzynie nad Odrą. Pokazali że potrafią walczyć do końca i wygrywać z potencjalnie lepszymi zawodnikami – podsumował trener Piotr Leonarczyk

Wszyscy trzej zawodnicy pojechali z kadrą Polski do Frankfurtu nad Odrą na obóz gdzie pod okiem trenera kadry narodowej będą zbierać cenne doświadczenie!