Strajk trwa, ale egzaminy odbędą się

Strajk w placówkach oświatowych naszej gminy trwa. Mimo prowadzonej akcji protestacyjnej, w czterech szkołach podstawowych naszej gminy odbędą się – w dniach 10-12 kwietnia –  egzaminy dla uczniów III klasy gimnazjum. W pozostałych placówkach zajęcia są zawieszone.

W miniony poniedziałek, 16 gminnych placówek oświatowych z terenu miasta i gminy Swarzędz przystąpiło do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.  Strajkują wszystkie szkoły podstawowe z naszej gminy (łącznie 10): ze Swarzędza oraz Zalasewa, Paczkowa, Kobylnicy i Wierzonki a także 6 gminnych przedszkoli publicznych. – W akcji protestacyjnej bierze udział ponad 500. nauczycieli – wyjaśnia Katarzyna Kmieciak, przewodnicząca swarzędzkiego oddziału ZNP. Strajk odbywa się także w 2 szkołach powiatowych: ZS nr 1 z os.Mielżyńskiego oraz ZS nr 2 z Podgórnej. 8 i 9 kwietnia zajęcia dydaktyczno-wychowawcze (lekcje) w swarzędzkich, gminnych placówkach oświatowych zostały zawieszone.

W środę, 10 kwietnia strajk będzie trwał nadal, jednak w 4 szkołach podstawowych: Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Polna), Szkole Podstawowej nr 3 (os. Czwartaków) oraz w Szkole Podstawowej nr 1 w Zalasewie oraz Szkole Podstawowej w Paczkowie (czyli placówkach, gdzie były gimnazja) od środy, 10 kwietnia do piątku,12 kwietnia odbywać się będą egzaminy dla uczniów klas III gimnazjum.

Dla uczniów z wymienionych szkół, którzy nie piszą egzaminu dni 10, 11 i 12 kwietnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Jak informuje swarzędzki magistrat zajęcia w pozostałych placówkach (Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Swarzędzu, Szkoła Podstawowa nr 5 w Swarzędzu,
Szkoła Podstawowa w Kobylnicy, Szkoła Podstawowa w Wierzonce, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalasewie, Przedszkole nr 1 w Swarzędzu, Przedszkole nr 2 w Swarzędzu, Przedszkole nr 3 w Swarzędzu, Przedszkole nr 4 w Swarzędzu,
Przedszkole nr 5 w Swarzędzu, Przedszkole w Kobylnicy) 10 kwietnia są zawieszone.

- Reklama -