Podstawówka do rozbudowy

Tak ma wyglądać podstawówka przy ul. Polnej po przebudowie. Prace w szkole mają się zakończyć w maju przyszłego roku. Szkoła po rozbudowie zacznie funkcjonować 1 września 2020 r.

Miasto rozstrzygnęło przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Polnej, podpisało też umowę z wykonawcą inwestycji. Dzięki temu przedsięwzięciu placówka doczeka się m.in. kolejnego skrzydła dydaktycznego oraz całkiem nowego wyglądu.

Swarzędz kontynuuje rozbudowę i modernizację swojej bazy oświatowej. Po wybudowaniu w poprzedniej kadencji samorządu szkoły w Zalasewie (2015 r.), rozbudowaniu placówki w Kobylnicy (2017 r.) oraz odświeżeniu obiektu szkolnego w Wierzonce (2018 r.), przyszedł czas na zapowiadaną od jakiegoś czasu przebudowę Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi przy ul. Polnej. Jak poinformował nas Maciej Woliński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu miasto rozstrzygnęło przetarg, podczas którego wyłoniono firmę, która wykona to ogromne przedsięwzięcie budowlane, podpisało też umowę z wybranym wykonawcą: – Wykonawcą będzie PPUiH Agrobex Sp. z o.o. z Poznania. Koszt tej inwestycji to prawie 16,5 mln zł. 1 września 2020 roku, wszystko, w tym nowe wyposażenie, ma być gotowe do rozpoczęcia nauki. Umowę z wykonawcą burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek podpisał 4 kwietnia 2019 r. – mówi rzecznik swarzędzkiego magistratu. W ramach tej inwestycji – jak już w międzyczasie informowaliśmy – rozebrany zostanie obiekt sklepiku szkolnego, istniejące schody przy sali gimnastycznej, zdemontowane zostanie utwardzenie przyszkolnego boiska, a rozbudowy doczeka się istniejący budynek szkoły, do którego dobudowany zostanie dwukondygnacyjny budynek (o powierzchni 1609,36m2), zawierający salę gimnastyczną wraz z zapleczami oraz cześć dydaktyczną zlokalizowaną na piętrze. W sali gimnastycznej o wymiarach 21x33m znajdą się trybuny na 96 miejsc, w części dydaktycznej natomiast 5 sal lekcyjnych. Z udostępnionej nam przez ratusz dokumentacji wynika również, że prace zaplanowane w SP2 obejmą dodatkowo zagospodarowanie miejscowego terenu. Przebudowana zostanie tzw. przestrzeń manewrowa dla pojazdów jednostek ratowniczych oraz plac postojowy dla samochodów osobowych, zorganizowany zostanie plac zabaw oraz boiska sportowe, które zostaną wyposażone w elementy do gier zespołowych, pojawi się też bieżnia sportowa, przebudowane zostaną chodniki, na terenie szkoły wykonane zostaną również nowe trawniki, zamontowana zostanie nowa brama wjazdowa z furtką, planuje się też montaż nowego ogrodzenia, a w okolicy pojawią się dodatkowo nowe ławki, kosze na śmieci, wiata śmietnikowa, wiaty na bramki sportowe oraz stojaki na rowery. Sama nieruchomość doczeka się natomiast wewnętrznych sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej. W miniony poniedziałek plac budowy został przekazany wykonawcy, a rozbudowa placówki zakończy się w maju przyszłego roku.

- Reklama -