Złodzieje kredytów zatrzymani w Swarzędzu

Przestępcy wyłudzili łącznie ok. 1,5 mln zł. Wpadli w Swarzędzu, próbując zaciągnąć kredyt w jednym z miejscowych banków.

Dwie osoby próbowały wyłudzić kredyt w wysokości 90 tys. zł w jednym ze swarzędzkich banków. Obie zostały zatrzymane. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

4 kwietnia funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu otrzymali informacje na temat osób, które wyłudzają kredyty w różnych placówkach bankowych na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach. – Według informacji osoby te miały pojawić się około godz 13:00 w placówce bankowej w Swarzędzu, żeby wyłudzić kredyt gotówkowy. Policjanci udali się pod wskazany adres – mówi podkomisarz Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji. Trop okazał się wiarygodny, bo na miejscu zastano dwie osoby, które próbowały zaciągnąć kredyt – jak się okazało – w wysokości 90 000 zł., używając w tym celu sfałszowanych dokumentów. – Policjanci wylegitymowali i zatrzymali dwie osoby, mieszkańców Kostrzyna Wielkopolskiego. W toku wykonywania dalszych czynności służbowych funkcjonariusze sprawdzili miejsca zamieszkania zatrzymanych osób. Podczas przeszukania ujawniono szereg dokumentów bankowych oraz pieczątek różnych firm, które służyły do fałszowania zaświadczeń o zatrudnieniu w celu wyłudzenia kredytów – dodaje podkom. Maciej Święcichowski. Jak wynika z informacji przekazywanych przez Policję, dzięki analizie zabezpieczonych dokumentów ustalono również inne kredyty, które zostały wyłudzone przez zatrzymane osoby. To łącznie około 1.500 000 zł. Przestępcy usłyszeli już zarzut wyłudzenia kredytów oraz fałszowania dokumentacji, za co grozi im do 5 lat więzienia.

- Reklama -