Swarzędzanin wicemistrzem Polski w zapasach!

Sebastian Nowicki, zawodnik swarzędzkiej Unii odniósł historyczny sukces na Mistrzostwach Polski seniorów zapasach w stylu klasycznym, zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski!

W poprzedni  weekend w Kiełpinie koło Kartuz odbyły się 89. Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Startowało 106 zawodników z 22 klubów z całej Polski. Na zawodach można było spotkać całą plejadę polskich mistrzów zapasów takich jak Andrzej Wroński , Włodzimierz Zawadzki, Ryszard Wolny,Józef Tracz,Piotr Stępień, Andrzej Głąb,Jurek Kopański , legendarny ,”ojciec”, polskich klasyków Stanisław Krzesiński czy sam prezes PZZ Andrzej Supron.   

Historyczny sukces  na Mistrzostwach Polski odniósł zawodnik Unii – Sebastian Nowicki, zdobywając srebrny medal w kategorii wagowej do 63kg, ulegając jedynie w finale bardziej doświadczonemu (obrońcy tytułu z 2017 r. ) Dawidowi Szkodzińskiemu z AKS Piotrków Trybunalski.  

Należy wspomnieć, że to był pierwszy dla Sebastiana start w Mistrzostwach Polski Seniorów. Do tej pory w grupach młodzieżowych wywalczył 1 złoty medal, 1 srebrny i 3 brązowe medale.  – Cieszy nas bardzo sukces Sebastiana, bo jest przykładem tytanicznej pracy od wielu lat.  Jest wzorem do naśladowania dla licznej młodzieży trenującej w naszym klubie – podkreśla Grzegorz Mazurek, dyrektor sekcji zapaśniczej Unia Swarzędz.  

Medal zdobyty na Mistrzostwach Polski seniorów przez Sebastiana jest pierwszym od 1969 roku  (MP Elbląg – 100 kg Jan Włodarczyk ) medalem wywalczonym przez zawodnika Unii Swarzędz. 

- Reklama -