Kadetki Lidera trzecie w Polsce!

Liderki pewnie wywalczyły awans do finałów wygrywając ligę w Wielkopolsce i turniej półfinałowy w Olsztynie. Pierwszy mecz to pojedynek z GTS Rotmanka Pruszcz Gdański. Już po pierwszej kwarcie Liderki prowadziły 27:11 i pewnie zwyciężyły 69:47. MVP spotkania została Wiktoria Plackowska, która rzuciła 22 pkt i zebrała 11 piłek. W drugim meczu Liderki zagrały z jednym z faworytów AZS Gorzów Wlkp. Po emocjonującym i zaciętym spotkaniu uległy 59:64. Nie pomogło nawet 5 trójek Maliny Piaseckiej, która rzuciła 22 punkty. W trzecim meczu Lider grał z UKS Trójką Żyrardów i stawką tego meczu był awans do półfinału. Po kapitalnym spotkaniu Liderki zwyciężyły 59:40 i mogły cieszyć się z olbrzymiego sukcesu jakim był awans do czołowej czwórki turnieju. MVP spotkania została Malina Piasecka. Najwięcej punktów 18 rzuciła Wiktoria Plackowska. Anna Majchrzak zanotowała double-double 13 pkt i 10 zb. W półfinale Liderki zmierzyły się z gospodyniami z UKS Bat Kartuzy. Swarzędzanki musiały uznać wyższość rywalek. Ostateczny wynik to 69:57 dla Kartuz i wielkie łzy Liderek. 17 punktów rzuciła Ola Żukowska, 16 Malina Piasecka, a dobule-double zaliczyła Wiktoria Plackowska 12 pkt i 10 zb. Sztab trenerski stanął przed dużym wyzwaniem, żeby po ogromnym rozczarowaniu zmobilizować zespół na walkę o brąz z KKS Olsztyn. Początek spotkania to nerwowa gra Liderek, które przegrywały już nawet 10 punktami. W przerwie trener Anna Talarczyk dokonała metamorfozy swojego zespołu. Liderki grały jak natchnione, bardzo dobrze broniły oraz grały szybko i skutecznie. Kwartę wygrały aż 29:6 i odwróciły losy rywalizacji. Ostatecznie Liderki zwyciężyły 82:63 i rozpoczął się festiwal radości. MVP meczu została Ola Żukowska, która zdobyła 29 punktów, miała 6 asyst. Kolejne double-double 24 pkt i 12 zb. zaliczyła Wiktoria Plackowska.

To pierwszy historyczny medal Mistrzostw Polski dla UKS Lider Swarzędz. Owoc 10 lat ciężkiej pracy sztabu szkoleniowego, działaczy oraz przede wszystkim zawodniczek. Po 25 latach medal Mistrzostw Polski w koszykówce wrócił do Swarzędza.

Liderki grały w składzie: Marta Kasołka – kpt., Wiktoria Plackowska, Ola Żukowska, Malina Piasecka, Dominika Rubach, Wiktoria Turek, Anna Majchrzak, Agata Krzywińska, Zofia Fornalik, Natalia Gibki, Weronika Kaczmarek oraz Ola Szuba. Sztab trenerski to: Anna Talarczyk, Magdalena Dedio, Andrzej Śniadek oraz Marcin Madanowski – Dyrektor Sekcji. Ola Żukowska została wybrana do najlepszej piątki turnieju.

Foto by mDedio

- Reklama -