Weekend, jakiego w Swarzędzu jeszcze nie było

- Reklama -

Choć miasto ma już 381 lat, to takiego weekendu, jaki zbliża się wielkimi krokami  z datą 1 i 2 czerwca 2019 roku, jeszcze nie przeżyło. Ale po kolei.

W sobotę III Igrzyska Biegowe

W sobotę 1 czerwca na Stadionie Miejskim ponad 600 dziewcząt i chłopców będzie rywalizowało w III Igrzyskach Biegowych Dzieci i Młodzieży. Początek rywalizacji o medale i nagrody ufundowane przez Bank PKO BP oraz Restauracje Mc Donald’s o godzinie 10-tej. Natomiast w samo południe na boisku za pływalnią Wodny raj rozpocznie się prawdziwy raj dla najmłodszych z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Takiego mnóstwa atrakcji, jakie przygotowało nie tylko dla najmłodszych  miasto i gmina Swarzędz  plus  firma Szpot oraz Partnerzy 8.biegu 10 km Szpot Swarzędz,  jeszcze nie było. Mocnym punktem będą także propozycje w ramach programu „Postaw na życie bez uzależnień”. Badania lekarskie, alko- i narkogogle, pokazy ratownictwa przedmedycznego, porady psychologa. To wszystko dla wszystkich i w dodatku gratis.

Pierwszy Bieg Rodzinny w niedziele

W niedzielę 2 czerwca z ulicy Cieszkowskiego wystartują uczestnicy trzech biegów. Jako pierwsi o godzinie 10.00 do rywalizacji na dystansie 1 200 metrów przystąpią uczestnicy historycznego, bo pierwszego Biegu Rodzinnego. Meta tego biegu znajdować się będzie na Stadionie Miejskim, a całe rodziny pobiegną/przejdą ulicami Cieszkowskiego, Wrzesińska, Rynek, Piaski, Strzelecka do stadionu.

Pół godziny później, czyli o 10.30 na starcie pojawią się uczestnicy tradycyjnego Biegu VIP-ów. Zobaczymy na 300-metrowej trasie parlamentarzystów, samorządowców, przedsiębiorców, olimpijczyków.

10 km Szpot Swarzędz

Punktualnie o godzinie 11-tej na linii startu pojawi się niemal 2 500 uczestników 8.biegu 10 km Szpot Swarzędz. Międzynarodowa stawka z biegaczami m.in. z Etiopii Ukrainy, pokona dystans biegnąc ulicami zarówno po północnej, jak i południowej stronie Swarzędza. Zwycięzca powinien pojawić się na Stadionie Miejskim przy ulicy Święty Marcin 1  około godziny 11.30. Trasa biegu zostanie zamknięta o godzinie 12.30, a to oznacza zakończenie chwilowych utrudnień komunikacyjnych dla zmotoryzowanych.

Atrakcje po Biegu

Od godziny 13-tej w Amfiteatrze obok pływalni Wodny Raj oraz na boisku znajdującym się za budynkiem pływalni rozpoczną się liczne atrakcje. Będą dmuchane zjeżdżalnie, zajęcia z Akademią Reissa, Majsterkowo Castoramy, rodeo ufundowane przez Szkołę  Języków Obcych Językownia, atrakcje w ramach programu „Postaw na życie bez uzależnień”. To wszystko, podobnie jak w sobotę  1 czerwca, gratis. O 13-tej ruszy aukcja bardzo ciekawych prezentów. Całkowity dochód z aukcji zostanie przekazany na dalsze leczenie Nikoli Kubiak – 11-letniej dzisiaj swarzędzanki walczącej od ponad 7 lat z nowotworem złośliwym. Ceremonia dekoracji najlepszych rozpocznie się o godzinie 13.30. Natomiast około godziny             15-tej wylosowany zostanie samochód marki Suzuki Celerio – nagroda główna 8.biegu 10 km Szpot Swarzędz.

Szykuje się zatem weekend, jakiego w Swarzędzu jeszcze nie było. Czy warto przyjąć zaproszeni do skorzystania z tego mnóstwa atrakcji ? Pytanie wydaje się bardzo retorycznym.

- Reklama -