Swarzędz stolicą biegania

59

Prawie 3 tysiące biegaczy wyruszyło w  niedzielę,  2 czerwca na 10 – kilometrową trasę, 8. Biegu 10 km Szpot Swarzędz. Na mecie jako pierwszy zameldował się Etiopczyk Getaye Fishea z czasem 30:21.  Wśród pań triumfowała Monika Kaczmarek, która uzyskała czas 35:20. Szczęśliwy los uśmiechnął się do Katarzyny Staszewskiej, która wylosowała Suzuki Celerio.

W minioną niedzielę, 2 czerwca Swarzędz – na kilka godzin – stał się prawdziwą stolicą biegania. Zanim jednak na trasę wyruszył tłum biegaczy, na ul. Cieszkowskiego rozegrano  po raz pierwszy Bieg Rodzinny, w którym udział wzięły  trzy pokolenia swarzędzan oraz Bieg VIPów. Punktualnie o godzinie 11.00   wystartował bieg główny. Na mecie – zlokalizowanej na stadionie miejskim – jako pierwszy – po 30 minutach i 21 sekundach zameldował się Getaye Fishea z Etiopii. Drugie miejsce zajął  Pavlo Olijnyk z Ukrainy z czasem 30:49, a na miejscu trzecim przybiegł  Boniface Wambuda Nduwa z Kenii z czasem 30:59. Wśród pań najlepsza okazała się Monika Kaczmarek, która pokonała 10- kilometrową trasę w czasie 35 minut i 20 sekund. Na drugim miejscu zameldowała się Karolina Górna z Kalisza z czasem 37:14, a na trzecim Oksana Okseniuk z Ukrainy, z czasem 38:24.

Z kolei w kategorii najlepszy Swarzędzanin triumfował)  Kirill Melnychuk z czasem 36:08, drugie miejsce zajął  Mateusz Jaśniewicz (36:40), a  trzecie Daniel Marek – 37:48.

Podobnie jak w roku poprzednim organizatorzy postanowili pomóc walczącej – od ponad 7 lat  – z neuroblastomą Nikoli Kubiak. Wiele emocji wzbudziło losowanie nagród, w tym nagrody głównej – samochodu marki Suzuki Celerio. Auto wylosowała Katarzyna Staszewska z Annowa koło Środy Wielkopolskiej. W sumie nagrody otrzymało 200 zawodników i zawodniczek. Dodatkową atrakcją był także sportowy piknik dla całych rodziny  licznymi stoiskami,  który przygotowano po Biegu.

Kolejny, 9. bieg 10 km Szpot Swarzędz  już za rok.

Wyniki biegów: www.biegi.szpot.pl